Sport i Zdrowie

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Opublikowano dn. 25.03.2019
Autor: OPOCZNO

Data wydarzenia: 20.03.2019 od 00:00 - 21.03.2019 do 00:00

W dniach 20-21.03.2019r odbył się „XVI Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie" pod hasłem „Alkohol ?, Narkotyki ,? Nie dziękuję !!!"

„XVI Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie" pod hasłem „Alkohol ?, Narkotyki ,? Nie dziękuję !!!"- rozstrzygnięty!

Dwa dni sportowych zmagań, ponad 600 uczestników tłumy dopingujących kibiców- tak wyglądał XVI turniej w piłkę nożną zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. 20-21 marca na hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Opocznie, odbyła się XVI edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie pod hasłem „Alkohol?, Narkotyki?, Nie, Dziękuję!!!".

Organizatorem zawodów obok policjantów była Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opocznie, przy wsparciu licznych instytucji i sponsorów.

W tym roku patronat honorowy nad Turniejem objął Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

Turniej to nie tylko piłkarskie zmagania, to także doskonała okazja do przybliżenia młodzieży programu "Dzielnicowy Bliżej Nas", aplikacji "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz zawodu policjanta. Mundurowi wspólnie z pracownikami Zespołu Kadr i Szkolenia w specjalnie na tę okazję przygotowanym stanowisku informacyjnym, zachęcali zainteresowanych do wstąpienia w szeregi policji.

Każdego roku obok rozgrywek piłkarskich policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne na temat zagrożeń związanych m.in. z używaniem alkoholu oraz środków odurzających, odpowiedzialności karnej nieletnich, a także właściwych postaw w zakresie kibicowania w trakcie imprez sportowych. W tym roku wśród prelegentów obok dzielnicowych i policjantów z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii byli: pracownicy Nadleśnictwa Opoczno oraz ratownicy medyczni z opoczyńskiego Pogotowia Ratunkowego przy Szpitalu Powiatowym w Opocznie, którzy uczyli podstaw udzielania pierwszej pomocy.

Ponadto, przez dwa dni piłkarskich zmagań, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Opocznie wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim prowadzili zajęcia z zakresu przepisów ruchu drogowego, połączone z praktycznym sprawdzianem umiejętności.

W trakcie turnieju rozegrano łącznie 68 spotkań piłkarskich. Uwzględniając przy tym opiekunów poszczególnych zespołów, a także licznie zgromadzoną na trybunach publiczność, można śmiało stwierdzić, iż liczba uczestników turnieju w tym roku osiągnęła ponad 1000 osób.

Zwycięskie drużyny nagrodzone zostały atrakcyjnymi nagrodami, z pucharem Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie na czele, natomiast na ręce najlepszych zawodników przekazane zostały statuetki oraz cenne nagrody rzeczowe w postaci m.in. piłkarskich strojów, plecaków, piłek nożnych, gadżetów elektronicznych i innych przedmiotów.

Opoczyński magistrat, podczas przedsięwzięcia reprezentowali: Dariusz Kosno, burmistrz Opoczna i Andrzej Kacprzak, zastępca burmistrza, którzy dopingowali młodzież w jej sportowych zmaganiach.

 

Liczba wyświetleń: 4190

Powrót
BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

PTTK Opoczno

 

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

Sport i Rekreacja Gmina Opoczno

Relacje z wydarzeń