Na spektakl zaprosiła Agata Andrzejewska, instruktor teatru, stawiając szereg pytań, na które widownia powinna znaleźć odpowiedź podczas słuchania wypowiedzi: „Skąd mam wiedzieć, czy to, co czuję, jest właściwe? Skąd wziąć motywację do działania? Dlaczego inni mnie tak irytują? Czy mam prawo złościć się i pokazywać, co tak naprawdę czuję?”
Widzowie obejrzeli dwa monodramy. Pierwszy to „Fakt” wg prozy Sławomira Mrożka, drugi to „Wstyd” na podstawie utworów: „Wstyd - sceny z życia za ścianą” Janusza Leona Wiśniewskiego, „Białe małżeństwo” Tadeusza Różewicza, „Czekając na uśmiech” Beaty Andrzejczuk, „Krótka historia niemiłości” Edwarda Kwiatkowskiego i fragmentu kazania Jana Pawła II z pielgrzymki do Fatimy z 1999 r.
Publiczność usłyszała również recytacje, na które złożyły się:
- fragment powieści „Traktat o łuskaniu fasoli” Wiesława Myśliwskiego
- fragment prozy „Monolog kobiety” Jarosława Czaplińskiego
- fragment opowiadania z książki „Portret kobiety w opowiadaniach dziesięciu hiszpańskich autorek” Rosy Montero
- wiersz „Wietnam 1965” Haliny Poświatowskiej.
Grupa teatralna SERMO przygotowuje różne formy wypowiedzi od spektakli po widowiska, monodramy i recytacje.
Te, które można było zobaczyć na scenie w sobotę, to najlepsze wypowiedzi, które w tym roku zdobyły laury ogólnopolskie, wojewódzkie i regionalne. To właśnie z nich grupa teatralna jest dumna i chętnie zaprezentowała je opoczyńskiej publiczności.
Treści, które wybrzmiały nie były łatwe w odbiorze. Dotykały bardzo trudnych i różnych aspektów życia człowieka. Skłaniały widza do przemyśleń.
Wystąpiły: Julia Paradowska, Maria Wieruszewska, Faustyna Telus i Joanna Zaremba.
Gratulujemy wykonawczyniom talentu i życzymy wielu sukcesów scenicznych.
© 2019 URZĄD MIEJSKI W OPOCZNIE
SIEDZIBA URZĘDU MIEJSKIEGO W OPOCZNIE: STAROMIEJSKA 6, 26-300 OPOCZNO