Aktualności

Delegacja z miasta partnerskiego Bytča w Opocznie

Opublikowano dn. 10.09.2019
Autor: OPOCZNO


Od soboty do niedzieli Gmina Opoczno gościła czteroosobową delegację z partnerskiego miasta Bytča w składzie: Juraj Babušík, zastępca burmistrza, Mária Fujdíaková, radna, Peter Svetloššák, radny i Waldemar Oszczęda, kierownik Wydziału Inwestycji Środowiska Naturalnego i jednocześnie tłumacz Słowackiej Delegacji.

W sobotę, 8 września, miało miejsce uroczyste sadzenie dęba przed Miejskim Domem Kultury, gdzie powstaje aleja dębów miast partnerskich. Posadzenia dokonał Juraj Babušík, zastępca burmistrza Bytčy oraz Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna.

Następnie delegacja ze Słowacji zwiedziła zakład płytek ceramicznych Śląsk, grupy Opoczno I. Była to doskonała okazja do zaprezentowania najnowocześniejszej linii produkcyjnej opoczyńskich zakładów.

Kolejnym punktem sobotniej wizyty był udział w Narodowym Czytaniu przygotowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opocznie.

Najważniejszym punktem dwudniowego pobytu delegacji z partnerskiego miasta Bytča było podpisanie porozumienia przedłużające partnerstwo między obydwoma miastami. Porozumienie podpisali Juraj Babušík, zastępca burmistrza Bytčy i Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna. Podpisanie porozumienia miało miejsce w sobotę, 8 września, obecni na nim byli również Andrzej Kacprzak, zastępca burmistrza Opoczna, Janusz Klimek, sekretarz miasta oraz radne Jadwiga Figura i Alicja Szczepaniak.

W niedzielę natomiast goście z Bytčy wzięli udział w uroczystej Mszy Dożynkowej i przemaszerowali w korowodzie na plac przed Miejski Dom Kultury, gdzie miała miejsce oficjalna część Dożynek. Jedną z atrakcji dla delegacji słowackiej było wspólne zwiedzanie stoisk sołectw w towarzystwie przedstawicieli Gminy Opoczno. Była to również doskonała okazja do zapoznania się z opoczyńskimi tradycjami oraz do skosztowania smakowitego tradycyjnego jedzenia.

Wizyta słowackiej delegacji przebiegła w znakomitej atmosferze, zawiązały się też nowe znajomości, które z pewnością będą przekładały się na owocną współpracę między naszymi miastami.

Liczba wyświetleń: 2688

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0