Aktualności

Kolejne spotkanie w ramach Programu Rozwój lokalny

Opublikowano dn. 26.06.2020
Autor: OPOCZNO


Gmina Opoczno bierze udział w Programie Rozwój lokalny, który finansowany jest w ramach III edycji Funduszy norweskich i EOG na lata 2014 – 2021. Program ten wspiera samorządy w dążeniach do osiągnięcia celu, którym jest stworzenie miasta jako miejsca przyjaznego do życia dla wszystkich mieszkańców, poprzez poprawę jakości i komfortu życia.

Potrzebne są kompleksowe i skoordynowane działania, żeby między innymi poprawić jakość powietrza, dostosować się do zmian klimatycznych, zatrzymać negatywne trendy depopulacyjne, odpowiedzieć na potrzeby starzejącego się społeczeństwa, stworzyć dobre warunki do rozwoju przedsiębiorczości czy wzmocnić wydajność lokalnej administracji.

Po przejściu I etapu spośród 255 miast, gmina Opoczno zakwalifikowała się do II etapu i jest obecnie wśród 54 wybranych miast.

W Miejskim Domu Kultury w Opocznie 24 czerwca 2020 r. odbyły się warsztaty, których celem było wypracowanie wizji rozwoju miasta – Opoczno ale także poznanie opinii na temat możliwości i zasadności realizacji wspólnych projektów współpracy samorządu i mieszkańców. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele organizacji społecznych, radni, przedsiębiorcy i lokalni liderzy.

Liczba wyświetleń: 226

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Zgłoś Awarię

ZGŁOŚ AWARIĘ

STRAŻ MIEJSKA

KOMENDA POWIATOWA POLICJI

PRZEKAŻ 1% W OPOCZNIE

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina

youtube

Odwiedź nas na youtube

Panoramy

Poznaj opoczyńskie

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka