Straż Miejska Aktualności

Jerzyki w pułapce

Opublikowano dn. 22.07.2021
Autor: OPOCZNO


Znajdowały się kilka metrów od bloku zaplątane w trawie. Ich rozpaczliwe próby uwolnienia się zwróciły uwagę pewnej kobiety. O pomoc dla uwięzionego ptaka poprosiła strażników miejskich.

Piątek, 16 lipca. Zbliżała się godzina 9:00. Do funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Opocznie zgłasza się  Opocznianin informując, że jego córka znalazła w trawie dwa młode jerzyki. Ptaki te nie mogły samodzielnie się uwolnić.

Strażnikom udało się je oswobodzić. Jerzyki nie były jednak w stanie odlecieć o własnych siłach. Były wycieńczone nieudanymi próbami uwolnienia się i przebywaniem w mocno nasłonecznionym miejscu.

Mundurowi powiadomili o sytuacji azyl dla dzikich zwierząt w Kole k. Piotrkowa Tryb., który odbiera chore i ranne ptaki z terenu miasta. Następnie zabrali jerzyki i przewieźli je do lecznicy dla zwierząt, gdzie po nabraniu sił i rekonwalescencji zostaną wypuszczone na wolność. To już trzecia tego typu interwencja Straży Miejskiej w Opocznie w tym tygodniu, po rannym jerzyku oraz ostatnio znalezionym na ulicy naszego miasta żółwiu stepowym.

 

ranny jerzyk

ranny jerzyk

Liczba wyświetleń: 1348

Powrót
Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

Sport i Rekreacja Gmina Opoczno

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Relacje z wydarzeń