Straż Miejska Aktualności

Bezpieczne wakacje 2021 – z wyobraźnią…

Opublikowano dn. 24.06.2021
Autor: OPOCZNO


Zbliżają się letnie wakacje 2021. Wiele osób wypoczywa już nad wodą. Straż Miejska w Opocznie przestrzega przed niebezpiecznymi i brawurowymi zachowaniami nad wodą. Pamiętajmy: „odpoczywajmy z wyobraźnią…”!

Zasady bezpieczeństwa nad wodą akcentowane są przez strażników miejskich szczególnie wśród dzieci i młodzieży podczas spotkań z nimi i przeprowadzanych interwencji. Strażnicy miejscy przypominają o tym przed rozpoczęciem letnich wakacji. Funkcjonariusze Straży Miejskiej przypominają również w trakcie trwania wakacji o bezpiecznym zachowaniu się nad wodą. Należy pamiętać, że wolno kąpać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych, gdzie nadzór nad kąpielą sprawują ratownicy. Nie należy kąpać się w rzekach i „dzikich” akwenach.

Nad wodą nie należy spożywać alkoholu i innych substancji odurzających, które są częstą przyczyną utonięć. Do basenu czy zbiornika wodnego należy wchodzić stopniowo schładzając ciało wodą. Kontakt rozgrzanego ciała z zimną wodą może grozić szokiem termicznym.

Straż Miejska przestrzega również przed skokami do wody. Najpierw należy zbadać grunt i głębokość, a następnie zastanowić się nad wykonaniem skoku. Straż Miejska apeluje, aby skoki na tzw. „główkę” wykonywać – jeśli już bardzo chcemy – wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Pamiętajmy od tego zależy nasze zdrowie i życie

Podczas okresu letniego opoczyńska Straż Miejska będzie patrolować okolice akwenów i dbać o to by mieszkańcy miasta wypoczywali w spokoju. W Opocznie pod okiem ratowników można kąpać się na terenie kąpieliska zlokalizowanego nad Zalewem Opoczyńskim przy ul. Wałowej.

Przypominamy również, że teren Zalewu Opoczyńskiego jest objęty całodobowym monitoringiem wizyjnym i w przypadku zauważenia niebezpiecznych zachowań czy też łamania prawa będą podejmowane stanowcze interwencje wobec sprawców tych czynów.

Dbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

 

patrol straży miejskiej nad zalewem w opocznie

widok z kamery monitoringu miejskiego na molo nad zalewem w opocznie

Liczba wyświetleń: 2158

Powrót
Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

Sport i Rekreacja Gmina Opoczno

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Relacje z wydarzeń