Straż Miejska Aktualności

Dbajmy o bezpieczeństwo nad wodą

Opublikowano dn. 10.06.2021
Autor: OPOCZNO


Ze względu na zbliżające się lato i polepszającą się pogodę coraz więcej rodzin postanawia spędzać wspólnie czas na świeżym powietrzu. Nie zawsze wspólnie spędzany czas jest tak miły jakby mógł się wydawać.

W ciągu ostatnich paru dni operatorzy miejskiego monitoringu coraz częściej obserwują rodziny z dziećmi spędzającymi aktywnie czas wolny nad opoczyńskim zalewem. Niepokojącym natomiast jest fakt, że spora ilość dzieci jest zostawiana bez opieki. Taka postawa rodziców może doprowadzić do przykrych incydentów. W tym miejscu przypominamy sytuację jaka miała miejsce 01.07.2020 r. kiedy to nad opoczyńskim zalewem około godziny 17.37 doszło do zdarzenia, które zostało wychwycone przez baczne oko operatorów monitoringu miejskiego. Podczas wykonywania czynności monitoringu wizyjnego miasta, operatorzy monitoringu zauważyli młodego mężczyznę mającego problem z utrzymaniem się na powierzchni tafli wody, ich reakcja na zaistniałą sytuację była błyskawiczna. Operatorzy nie zwlekając natychmiast wykonali telefon pod numer alarmowy 112. Dzięki opanowaniu i doświadczeniu, szybkiej reakcji, a także współpracy ze służbami ratowniczymi przybyłymi na miejsce zdarzenia udało się uratować topiącego się mężczyznę.

 

Apelujemy do wszystkich rodziców aby poświęcali swoim dzieciom należytą uwagę i byli ostrożni podczas wspólnego spędzania czasu nad opoczyńskim zalewem – dodaje Dariusz Rzepka – Komendant Straży Miejskiej w Opocznie.

 

 

samotne dzieci nad zalewem w opocznie

samotne dzieci nad zalewem w opocznie

samotne dzieci nad zalewem w opocznie

samotne dzieci nad zalewem w opocznie

samotne dzieci nad zalewem w opocznie

Liczba wyświetleń: 1322

Powrót
Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

Sport i Rekreacja Gmina Opoczno

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Relacje z wydarzeń