Straż Miejska Aktualności

Na ratunek opoczyńskiego łabędzia

Opublikowano dn. 27.05.2021
Autor: OPOCZNO


Nadchodzi lato, a wraz z latem w Opocznie można dostrzec coraz więcej życia. Ta pora roku sprzyja zarówno ludziom jak i zwierzętom, lecz te drugie powracając z ciepłych krajów doświadczają czasem nie lada problemów.

21 maja w godzinach popołudniowych, operator monitoringu miejskiego zaobserwował duże skupisko mieszkańców nad opoczyńskim zalewem. Zaniepokojony tym faktem, zaalarmował patrol Straży Miejskiej. W międzyczasie, dyżurny Straży Miejskiej w Opocznie odebrał zgłoszenie od mieszkańców miasta o zranionym i unieruchomionym łabędziu znajdującym się na terenie zalewu opoczyńskiego. Zwierzę było zaplątane żyłkami rybackimi i zranione kotwicą. Mieszkańcy zabezpieczyli ptaka do zjawienia się odpowiednich służb mogących zająć się dalszym rozwiązaniem sprawy. Po dotarciu na miejsce Strażników Miejskich, dyżurny poglądowo obejrzał rany zwierzęcia w celu ułatwienia dalszej diagnozy lekarzom weterynarii po czym skontaktował się z placówką schroniska, które to powiadomiło o incydencie lekarza weterynarii. Łabędź został odpowiednio zabezpieczony i niezwłocznie przetransportowany do lecznicy dla zwierząt przy ulicy Staromiejskiej, gdzie miał odbyć się zabieg pozwalający zwierzęciu powrócić na wolność. Na szczęście rany ptaka nie były ciężkie. Nie minęło dużo czasu, a wykurowany łabędź ponownie zawitał na terenie zalewu w Opocznie.

Straż Miejska apeluje, aby mieszkańcy Opoczna dbali w tych trudnych czasach zarówno o siebie jak i o naszych zwierzęcych kompanów, którzy tak bardzo umilają nam czas podczas letnich spacerów po mieście.

Serdecznie zapraszamy do spędzania miłego czasu nad zalewem oraz oglądania łabędzi w ich całej okazałości.

 

opoczyńska Straż Miejska pomaga łabędziowi
 
opoczyńska Straż Miejska pomaga łabędziowi
Liczba wyświetleń: 1340

Powrót
Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

Sport i Rekreacja Gmina Opoczno

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Relacje z wydarzeń