Środowisko

Gmina Opoczno z siecią czujników jakości powietrza

Opublikowano dn. 20.11.2020
Autor: OPOCZNO

Zdjęcie Artykułu
20 listopada 2020

Burmistrz Opoczna informuje, że Gmina Opoczno dołączyła do grona gmin, na terenie których powstała sieć czujników jakości powietrza.

Czujniki wraz z tablicami informacyjnymi zostały zamontowane w 3 lokalizacjach rozproszonych na terenie miasta. Dodatkowo na Miejskim Domu Kultury w Opocznie, w pobliżu miejsca cieszącego się zainteresowaniem spacerowiczów zamontowana została zewnętrzna tablica LED, na której również znajdują się pełne informacje z każdego czujnika.

Czujniki mają za zadanie mierzyć aktualny poziom zapylenia pyłami PM2.5 i PM10. Dzięki czytelnym informacjom mieszkańcy na bieżąco sprawdzą stan powietrza w pobliżu swojego domu, pracy czy szkoły.

Informujemy, że prezentowane dane pomiarowe mają charakter jedynie edukacyjno-informacyjny.

Zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji Syngeos.  Aplikacja poinformuje o bieżącym stanie powietrza w Państwa okolicy. Bazuje na własnej infrastrukturze czujników oraz na danych pobieranych z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ), dzięki czemu dane są bardzo szczegółowe i aktualne. Oprócz stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10 – w aplikacji można sprawdzić aktualną temperaturę, wilgotność i ciśnienie.

Zakup czujników to część działań władz samorządowych zmierzających do zachowania czystości powietrza w naszym mieście. Oby nasze czujniki przez okrągły rok świeciły tylko na zielono!

 

Poniżej mogą Państwo sprawdzić poziom zapylenia w poszczególnych lokalizacjach:

Liczba wyświetleń: 1376
Powrót

Relacje z wydarzeń