Burmistrza Opoczna Michała Koneckiego reprezentowała Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Natalia Marusik-Krzysztofik. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele władz powiatowych i gminnych m. in. Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie Elżbieta Matyśkiewicz, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Opocznie Jerzy Misiurski, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Zdrowia i Osób Niepełnosprawnych Anna Zięba oraz Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Mateusz Chałubek.
Jednym z punktów spotkania było błogosławieństwo wielkanocnych potraw, którego dokonał ksiądz proboszcz Julian Sobczyk z Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie. Złożył on także wszystkim uczestnikom świąteczne życzenia, do których dołączyły prezes fundacji Agnieszka Sobol oraz kierownik ŚDS Kamila Kata.
Śniadanie Wielkanocne było nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale przede wszystkim do integracji i budowania relacji międzyludzkich. Tego rodzaju inicjatywy mają szczególne znaczenie dla osób z niepełnosprawnościami, które dzięki nim mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, rozwijać swoje kompetencje społeczne oraz wzmacniać poczucie przynależności do wspólnoty. Spotkania takie sprzyjają przełamywaniu barier, budowaniu wzajemnego szacunku oraz tworzeniu przestrzeni pełnej życzliwości i wsparcia.
Serdeczne dziękujemy Środowiskowemu Domu Samopomocy przy Fundacji Ostoja w Opocznie za zaproszenie oraz możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym spotkaniu, otwartość i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka.

© 2019 URZĄD MIEJSKI W OPOCZNIE
SIEDZIBA URZĘDU MIEJSKIEGO W OPOCZNIE: STAROMIEJSKA 6, 26-300 OPOCZNO








