Sport i Zdrowie

V GALA BOKSU O BUCHAR BURMISTRZA OPOCZNA

Opublikowano dn. 15.12.2019
Autor: OPOCZNO


W sobotę 14 grudnia 2019 roku przy pełnej hali gimnastycznej Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie odbyła się już V Gala Boksu o Puchar Burmistrza Opoczna

W sobotę 14 grudnia 2019 roku przy pełnej hali gimnastycznej Zespołu Szkół Samorządowych nr 1     w Opocznie odbyła się już V Gala Boksu o Puchar Burmistrza Opoczna, czyli taki sport walki, w którym dwóch zawodników walczy ze sobą przy użyciu pięści.

Walka na pięści jest jednym z najstarszych sportów, znanym już w starożytnej Grecji i w Cesarstwie Rzymskim. Znajdował się on w programie antycznych igrzysk olimpijskich. Statyczne bijatyki dwóch zawodników były bardzo brutalne i czasem kończyły się śmiercią. Walki te, toczone z minimalną ilością reguł, niewiele miały wspólnego z boksem − sportem, jaki narodził się w 1719 roku w Anglii. Wówczas to James Figg, uznawany za pierwszego w historii mistrza Anglii, założył przy Tottenham Court Road    w Londynie akademię boksu. Walczący nie nosili rękawic i zadawali ciosy dopóki któryś z nich nie został znokautowany lub opadł z sił.

Jako sport amatorski boks pojawił się w programie nowożytnych igrzysk olimpijskich już w 1904 roku, podczas igrzysk w Saint Louis. Wielu zawodowych mistrzów świata wagi ciężkiej było wcześniej mistrzami olimpijskimi – między innymi Muhammad Ali, Joe Frazier, George Foreman, bracia Michael     i Leon Spinks, Lennox Lewis i Wołodymyr Kłyczko.

W Opocznie gościliśmy zawodników z następujących klubów: Skalnik Wiśniówka, Łokietek Brześć Kujawski, Garda Bełchatów, Włókiennik Łódź, Końskie, Bagdasarian Boxing Team, BKS Radomiak Radom, RKS Łódź, Champion Włocławek, Shark Łódź, SKB Skarżysko Kamienne, Boxing Forma Zgierz, Boxing Forma Sulejów, Ring Busko Zdrój, Skarżyński Klub Bokserski i oczywiście nasz rodzimy KSW KO Opoczno. W sumie odbyło się 28 walk bokserskich, w tym kobiet i mężczyzn, począwszy od wagi 42 kg A, a skończywszy na wadze 81 kg S. Walki trwać miały trzy rundy po trzy minuty, zawodnicy mogli nosić ochraniacze głowy -kaski, a punkty przyznawane były na bieżąco przez sędziów za każdy celny cios. Gośćmi specjalnymi a zarazem sędziami byli sławni bracia Grzegorz i Paweł Skrzecz.

Nasze miasto i KSW KO Opoczno reprezentowali: Adam Stępień, Wiktor Wereszka, Daniel Dziubek, Kamil Majchrzak, Szymon Baran, Szymon Gorzelec, Wiktor Karasiński, Maciej Zaborowski, Przemysław Michałowski, Łukasz Dziubek, Maciej Korbecki i jako jedyna kobieta Karolina Pokusa.

Ostatecznie kwalifikacja przedstawia się następująco:

Najlepsza Zawodniczka – Karolina Pokusa KSW KO Opoczno

Najlepszy Zawodnik – Marcin Chudobiński  RKS Łódź

Najlepszy Zespół – KSW KO Opoczno

Najlepszy Zawodnik Powiatu Opoczyńskiego – Szymon Gorzelec KSW KO Opoczno

Nagroda Specjalna – prawo jazdy – Adam Stępień KSW KO Opoczno

Puchar Burmistrza Opoczna Dariusza Kosno – Maciej Zaborowski KSW Ko Opoczno

Organizatorami V Gali Boksu byli Dorota i Adam Pokusa wraz z klubem KSW KO Opoczno.

Liczba wyświetleń: 2906

Powrót
BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

PTTK Opoczno

 

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

Sport i Rekreacja Gmina Opoczno

Relacje z wydarzeń