Sport i Zdrowie

ŻTC BIKE RACE 2021

Opublikowano dn. 01.06.2021
Autor: Mateusz Grodzicki

Data wydarzenia: 06.06.2021 od 13:00 - 06.06.2021 do 00:00

6 czerwca odbędzie się trzeci etap ŻTC BIKE RACE 2021. Tym razem najlepsi kolarze – amatorzy zawitają do województwa łódzkiego, do Opoczna.

Zawody będą jednocześnie memoriałem, urodzonego w Opocznie Marka Galińskiego, który należy do najbardziej utytułowanych polskich kolarzy. Galiński to dziewięciokrotny mistrz Polski Cross Country (2000, 2004−2011) i czterokrotny w maratonie MTB (2006−2007, 2009−2010), dziesięciokrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Grand Prix MTB, trzeci zawodnik mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, czterokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich (Atlanta, Sydney, Ateny, Pekin), wielokrotny uczestnik mistrzostw świata i Europy. Jemu właśnie poświęcona zostanie kategoria M30 w Super Prestige. – Zapraszam wszystkich do Opoczna, gdzie odbędzie się trzeci etap naszego cyklu, a także Memoriał Marka Galińskiego, co gwarantuje podwójne kolarskie emocje – zachęca do udziału w wyścigu, dyrektor cyklu Wojciech Pawelec

Start i meta zlokalizowane zostaną na ul. św. Marka, następnie ulicą Inowłodzką do Bukowca, gdzie zawodnicy skręcą w prawo. Następnie w lewo i kolejno przez Sobawiny, Libiszów, Idzikowice i po skręcie w prawo przez Brzuze i Giełzów. W Radzicach Dużych, skręt w prawo i przez Świerczynę, Trzebinę do Zameczku, gdzie skręt w prawo w kierunku na Opoczno. Następnie przez Wolę Załężną wjazd do Opoczna ulicą Staromiejską. Ze Staromiejskiej skręt w prawo w Batorego i w lewo w Kwiatową, następnie skręt w prawo w ulicę św. Marka, na której znajdzie się meta.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Liczba wyświetleń: 3316

Powrót
BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

PTTK Opoczno

 

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

Sport i Rekreacja Gmina Opoczno

Relacje z wydarzeń