Wydarzenia kulturalne

PÓŁ ŻARTEM - czyli TEATR CAPITOL w MDK

Opublikowano dn. 03.10.2025
Autor: Karolina Kępska

Data wydarzenia: 25.10.2025 od 16:00 - 25.10.2025 do 18:00

Błyskotliwe dialogi, wyraziste postaci i lekki dynamiczny styl - tej jesieni Teatr Capitol szykuje niezapomnianą premierę! Zanurz się w atmosferze lata i sprawdź, czy w Twojej rodzinie też łatwiej rozmawia się … pół żartem!

Pół żartem … - komedia, której nie da się zapomnieć!

Wyobraź sobie upalny weekend na wsi: stary, lekko zarośnięty dom, dziki sad pełen jabłek, basen, który pamięta lepsze czasy ... i powrót dorosłych dzieci do rodzinnych pieleszy. Brzmi sielsko? Oj, nie tak szybko! Tu każdy ma swoje dziwactwa, a największym z nich jest ... miłość. Spektakl autorstwa Petera Quiltera stawia pytania, czy da się pogodzić z przeszłością, nie tracąc kontaktu z rzeczywistością oraz czy wyobraźnia to ucieczka, a może ratunek? I czy na pewno wszyscy widzą to samo? 

Nietuzinkowi bohaterowie 

Podczas spektaklu poznasz Harry’ego - ojca, który codziennie „rozmawia” z Marilyn Monroe, Scotta - syna z syndromem wiecznego niezdarnego dziecka, Amy - córkę z temperamentem ostrzejszym niż najlepszy blender oraz Maxa - chłopaka, który filozofuje o życia ... ale boi się pająków bardziej niż własnych myśli! To właśnie oni - w całej swojej różnorodności, dziwactwach i emocjach - tworzą barwną, pełną humoru opowieść o rodzinie, która wcale nie jest taka zwyczajna.

Kiedy rzeczywistość miesza się z wyobraźnią

Pół żartem ... to nie tylko rodzinne docinki i kłótnie o marchewkę w puszce. To także pytania o to, co kryje się w naszych głowach, szafkach pod zlewem i w sercach. A kiedy nagle pojawia się Marilyn - ikona, duch czy po prostu fantazja? - wszystko staje na głowie, a granica między tym, co realne, a tym, co wymyślone, zaciera się w komediowym chaosie.

Reżyser i aktorzy - czyli najmocniejszy punkt spektaklu

Reżyserem jest Olaf Lubaszenko, twórca wielu spektakli teatralnych i filmów, które stały się międzypokoleniowymi hitami. Jego „Chłopaki nie płaczą” i „Poranek kojota” na stałe weszły do kanonu kultowych polskich komedii. 

Reżyser zebrał na scenie gwiazdorską obsadę, gotową pokazać, że najlepsze terapie zaczynają się od kubka kawy, a każdą, nawet najtrudniejszą rozmowę rodzinną, można przeprowadzić z uśmiechem. Na scenie, oprócz reżysera, zobaczymy takie gwiazdy jak: Anna Maria Sieklucka, Pola Gonciarz, Kuba Dmochowski i Krzysztof Wieszczek. 

Twórcy spektaklu:

Autor: Peter Quilter

Tłumaczenie i reżyseria tekstu: Olaf Lubaszenko

Kostiumy: Tomasz Jacyków

Scenografia: Joanna Pielat

Muzyka: Jerzy Mączyński

Spektakl odbędzie się 25 października o godz. 16.00 w Miejskim Domu Kultury w Opocznie, ul. Biernackiego 4.

Bilety dostępne w KASIE MDK oraz pod adresem: https://teatrcapitol.pl/repertuar-wyjazdowy/?miasto=opoczno  


Patroni Medialni: Rzeczpospolita, Tele Tydzień, Świat Kobiety, Dziennik 

Gazeta Prawna, AMS, Świat Gwiazd, Informator Stolicy, Familie.pl, Przegląd 

 

Partnerzy Teatru: Gatta, KROSS, Aktywna Warszawa, Strefa Musić Art, Kicket, 

BestCan, MZA 

 

Teatr Capitol jest członkiem Unii Teatrów Niezależnych.

 

Liczba wyświetleń: 277

Powrót
BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Wydarzenia