Podczas piątkowego wieczoru wystąpią:
Lunaria - żywiołowy skład muzykancki który swoimi melodiami porwie każdego w transowy wir! Wykonujemy muzykę nawiązującą do tradycji naszych przodków. Repertuar czerpiemy z zapisków naszych babć, zasłyszany na polskich wsiach od weselnych muzykantów oraz z archiwów. Muzyka jest dla nas przede wszystkim spotkaniem we wspólnym tańcu, śpiewie, tak jak to bywało dawniej. Gramy muzykę tradycyjną ze wschodniej Wielkopolski i Ziemi Sieradzkiej, z Radomszczyzny, Podkarpacia i Kujaw. Kapelę współtworzą: Dominika Oczepa – skrzypce, bęben, śpiew, Maria Stępień – skrzypce, bęben osznurowany, bęben obręczowy, śpiew, Joanna Szaflik – śpiew, basy, bęben obręczowy.
MEŁł - kapela powstała z wzajemnej sympatii, tęsknoty za dziewczyńską wrażliwością w muzyce, niespełnionej potrzeby wydobywania z basów dźwięku f i radości z oblekania bębenkowej pałki skórą. Gramy repertuar wiejskich mistrzów z rzeszowskiego, sieradzkiego, radomskiego, lubelskiego i innych regionów. Zdarza nam się sięgać po aranżacje w duchu mitycznego Tadeusza Sielanki, zwykle jednak przyglądamy się temu, z jaką finezją nasi mistrzowie rozdrabniali, ozdabiali, mełli i doprawiali ulubione melodie, podajemy je w źródłowej formie i subtelnie filtrujemy przez nasze wrażliwości, fascynacje i indywidualności. Można z nami tańczyć, można śpiewać, można wychodzić, wchodzić i wspólnie wsłuchiwać się w szaleństwa i czułości tej dzikiej, zapomnianej muzyki. W kapeli grają: Maria Stępień - skrzypce, bębenek, wokal, Łucja Siedlik - skrzypce, bębenek, Emilia Bolibrzuch - skrzypce, basy.
Kapela O!statki - w tradycji Polski centralnej skrzypek nie miał kapeli, na zabawy zabierał ze sobą tzw. statki czyli skrzypce, basy i bęben. O!statki to temperament, żywiołowość i namiętność do grania transowego. Kapela gra melodie głównie z regionu rawskiego oraz łowickiego, skupiając się szczególnie na regionie skierniewickim. Repertuar i inspirację czerpią zarówno od mistrzów – Czesława Kocemby i Wiesława Rochali, jak i z nagrań archiwalnych, m.in. od Stanisława Klejnasa.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.
Wstęp wolny! Zapraszamy!