Wydarzenia kulturalne

Sikorowscy na Dzień Kobiet!

Opublikowano dn. 13.12.2021
Autor: OPOCZNO

Data wydarzenia: 05.03.2022 od 18:00 - 05.03.2022 do 20:00

Największe przeboje grupy „Pod Budą” zabrzmią już w marcu w Miejskim Domu Kultury! Serdecznie zapraszamy na niezwykle poruszający koncert Mai i Andrzeja Sikorowskich z zespołem, zorganizowany w MDK specjalnie z okazji Dnia Kobiet 5 marca 2022 r. o godz. 18.00.

Bilety w cenie 100 i 120 zł do nabycia w KASIE MDK i na ww.biletyna.pl.

Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem - Opoczno Miejski Dom Kultury im. Tadeusza Sygietynskiego, 5 marca | Kupuj Bilety Online - biletyna.pl

Andrzej Sikorowski to artysta, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. W Opocznie wokalista i wieloletni lider kultowej grupy „Pod Budą” oraz autor większości jej utworów wystąpi w duecie z córką Mają Sikorowską i zespołem, w skład którego wchodzą uznani muzycy. W czasie koncertu publiczność będzie miała okazją usłyszeć największe przeboje grupy, takie jak: „Kap, kap, płyną łzy”, czy śpiewanych poza nią szlagierów „Kraków Piwna 7”, „Lecz póki co żyjemy”, „Na całość”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, „Ale to już było” oraz piosenki pochodzące z trzech wspólnie nagranych z Mają płyt („Kraków - Saloniki”, „Sprawa rodzinna”, „Okno na Planty”). Projekt jest połączeniem dwóch muzycznych pokoleń i kultur, polskiej oraz greckiej, a także opowieścią o rodzinie, która łączy dwie tradycje - zawsze z naciskiem na ich wymowę, liryzm i tezę, że konsekwentna poetycka wypowiedź może oprzeć się komercji.  

O artystach:

Andrzej Sikorowski

Urodzony w Krakowie w 1949 roku, absolwent wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider grupy „Pod Budą”  i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Dał wiele koncertów w kraju i poza jej granicami, m.in.: w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji i Anglii. Współpracuje również z innymi wykonawcami m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem („Pasjans na dwóch”). Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Był felietonistą „Dziennika Polskiego”, „Przekroju” i „Hustlera”. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego „Kap, kap, płyną łzy”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „Ale to już było” dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska. Od 2005 roku występuje także u boku swojej córki Mai Sikorowskiej jako autor, kompozytor, akompaniator i partner wokalny.  

Maja Sikorowska

Urodzona w 1980 roku w Krakowie, córka Andrzeja Sikorowskiego. Wykształcenie muzyczne w klasie fortepianu, a także licencjat na krakowskiej AWF. Przez wiele lat wokalistka zespołu „Pod Budą”, z którą wystąpiła na wielu koncertach w Polsce, USA i Kanadzie. Śpiewa także w języku greckim (Grand Prix Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu). Od 2005 roku koncertuje z własnym zespołem u boku ojca Andrzeja Sikorowskiego i innych krakowskich muzyków. Wspólnie z Andrzejem Sikorowskim nagrała polsko-grecką płytę „Kraków - Saloniki” (platynowa płyta), nominowaną w 2006 r. do Fryderyków, płytę z kolędami i pastorałkami „Śniegu cieniutki opłatek” w 2010 r., płytę „Sprawa rodzinna”, w 2016 r. ukazał się ich najnowszy album „Okno na Planty”. Współpracuje także z krakowskim zespołem Kroke, z którym w 2011 r. nagrała płytę „Avra” oraz z krakowskim zespołem Sokół Orkestar. Podejmuje również własne próby kompozytorskie.

Liczba wyświetleń: 1708

Powrót
BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Wydarzenia