Wydarzenia kulturalne

"KŁAMSTWO" w MDK

Opublikowano dn. 12.10.2021
Autor: OPOCZNO

Data wydarzenia: 29.10.2021 od 18:00 - 29.10.2021 do 00:00

Miejski Dom Kultury w Opocznie serdecznie zaprasza na pełną dobrego humoru sztukę teatralną w reżyserii Wojciecha Malajkata pt. „Kłamstwo”, która odbędzie się w MDK już 29 października (piątek) o godz. 18.00.

Na scenie MDK Opoczno wystąpią znani i lubiani aktorzy: Anna Korcz, Milena Suszyńska, Piotr Szwedes i Wojciech Malajkat.

O czym jest spektakl? W skrócie można powiedzieć, że opowiada on perypetie dwóch par małżeńskich, dwóch par przyjaciół i dwóch par kochanków - jak to możliwe, że jest ich nadal czworo?

W sztuce metaforycznie udało się połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody’ego Allena. Przedstawienie nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny i filozoficzny podtekst.

- Długo pracowaliśmy nad obsadą,. Ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że kłamstwo paradoksalnie ich czegoś nauczy - komentuje W. Malajkat.

Francuski dramaturg Florian Zeller (autor scenariusza) spróbował zweryfikować nawyk kłamania w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu.

- Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem - dodaje W. Malajkat.

Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega z kolei:

- Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy Was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz.

 

Bilety w cenie 60 zł do nabycia w KASIE MDK i na www.biletyna.pl.

Liczba wyświetleń: 318

Powrót
BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina

youtube

Odwiedź nas na youtube

Panoramy

Poznaj opoczyńskie

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Wydarzenia