Wydarzenia kulturalne

"Czekoladki" na wrześniowej scenie MDK!

Opublikowano dn. 20.09.2021
Autor: OPOCZNO

Data wydarzenia: 23.09.2021 od 18:00 - 23.09.2021 do 00:00

Grupa Teatralna SERMO działająca przy Miejskim Domu Kultury w Opocznie zaprasza na spektakl pt. "Czekoladki", który odbędzie się już 23 września, czwartek, o godz. 18.00 w MDK. Przedstawienie to komedia kryminalna w jednym akcie. To jeden ze scenariuszy Bożeny Kupis-Kucharskiej, najchętniej wybierany przez grupy teatralne. Pięć kobiet spędza wieczór, który miał wyglądać całkiem inaczej.

O autorce:

Bożena Kupis-Kucharska - jest lektorką języka angielskiego i niemieckiego oraz kulturoznawcą krajów anglojęzycznych. Była ekspertem w zakresie kultury angielskiej w Programie I Polskiego Radia. Tłumaczka literatury i sztuk teatralnych. Jest autorką przekładów starych pieśni angielskich, szkockich i irlandzkich dla grup wokalnych specjalizujących się w muzyce dawnej.

Przez wiele lat pełniła funkcję wiceprezesa Oddziału Mazowieckiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Była współorganizatorką międzynarodowych festiwali, m. in. Warsaw Gospel Days oraz osobą odpowiedzialną za kontakty z mediami zagranicznymi. Współzałożycielka i aktorka warszawskiego Kabaretu Zżyna, dla którego przez kilkanaście lat pisała również skecze i piosenki. Była scenarzystką i reżyserem popularnego cyklu „Niepokonani”, w którym występowali profesjonalni artyści. Pisze sztuki teatralne dla amatorskich zespołów teatralnych.

Wiele z nich jest granych w całej Polsce.

Obsada:

Marta - pani domu - Wiktoria Wieczorek/Jagoda Kmita Emilia - jej córka - Joanna Zaremba Antonina - siostra Marty, niezamężna - Joanna Zalega Laura - siostra pana domu - Agata Morawska Luiza - sekretarka pana domu - Karolina Świąder Głosu męskiego użyczył Piotr Kłodawski

Reżyseria - Agata Andrzejewska

Światło - Sylwester Mlonka

Dźwięk - Przemysław Nowak

Scenografia - Lidia Stanek oraz Elżbieta Róg

WAŻNA INFORMACJA DLA WIDZÓW: W związku z pandemią spektakl odbędzie się w reżimie sanitarnym, obowiązują maseczki na twarzy, prosimy o niewnoszenie napojów i jedzenia na salę widowiskową.

 

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

Liczba wyświetleń: 1950

Powrót
BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Wydarzenia