Wydarzenia kulturalne

Witajcie w Naszej Bajce

Opublikowano dn. 09.09.2021
Autor: OPOCZNO

Data wydarzenia: 10.09.2021 od 10:00 - 10.09.2021 do 00:00

Miejski Dom Kultury w Opocznie zaprasza na spektakl skierowany do dzieci ze szkół i przedszkoli, który odbędzie się już 10 września o godz. 10.00 w MDK. Spektakl jest bezpłatny, ale obowiązuje na niego ograniczona liczba miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Witajcie w Naszej Bajce - to przedstawienie dla dzieci w wieku 4-10 lat. Reżyseria Anna Seniuk, występują Kinga Ilgner i Kacper Matula. Spektakl oparty jest na tekstach wielkich twórców polskiej poezji dziecięcej Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. To kompilacja Pchły Szachrajki, piosenek z kultowej „Akademii Pana Kleksa" i „Lokomotywy" Tuwima. To barwne i śmieszne opowieści o ludziach i zwierzętach, które zawsze niosą za sobą morały.

Anna Seniuk tworzy spektakle dla dzieci, które są jednocześnie interaktywne. Angażujemy dzieci do wspólnej zabawy, do wspólnego śpiewania czy mówienia wierszyków. Wszystko poprzez zabawę.

ANNA SENIUK

Urodzona w Stanisławowie, polska aktorka teatralna i filmowa. Aktorka teatrów Starego w Krakowie, Ateneum, Powszechnego, Polskiego i Narodowego w Warszawie. W tym ostatnim na stałe o 2003 roku. Występowała także w Teatrze Telewizji, w filmach i w licznych serialach. Niezapomnianą kreację aktorską Magdy Karwowskiej stworzyła w jednym z najpopularniejszych polskich seriali telewizyjnych: Czterdziestolatku i Czterdziestolatku 20 lat później w reżyserii Jerzego Gruzy. Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia od lat 70. XX w. Do tej pory zagrała ponad 40 ról radiowych, wśród nich znalazły się także słuchowiska dla dzieci. Otrzymała wiele nagród. W 1979 została nagrodzona Nagrodą Prezesa Rady Ministrów 2 stopnia za kreacje aktorskie. Laureatka Nagrody im.Aleksandra Zelwerowicza– przyznawanej przez redakcję miesięcznika Teatr – za sezon 1991/1992, za rolę Dulskiej w Moralności Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej w Teatrze TV i nagrody im. Ireny Solskiej (2016)

KINGA ILGNER

Wykształcenie: AKADEMIA TEATRALNA im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, producentka spektakli teatralnych, animatorka kultury, lektorka. Kinga Ilgner od ukończenia Akademii Teatralnej w Warszawie w 1998 roku związana jest z Teatrem Narodowym w Warszawie. Współpracuje również z teatrami: Polonia w Warszawie i Teatrem Stu w Krakowie W latach 2015-2018 aktywnie związana z Centrum Sztuki Nowy Fort Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu, gdzie m.in. zorganizowała i poprowadziła festiwal filmowy „Wajda na Żoliborzu" Stworzyła tam również scenę teatralną a także przeprowadziła warsztaty teatralno-muzyczne dla dzieci własnego autorstwa. Producentka i pomysłodawczyni spektakli teatralnych dla dzieci m.in. „Nutki Pana Kleksa" „Hops oto Drops" w reż. Anny Seniuk. Występuje w filmach, serialach i spektaklach telewizyjnych. Aktorka dubbingowa i lektorka

KACPER MATULA

Aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Współpracuje z Teatrami warszawskimi- m.in. Teatrem Polonia, Och-Teatrem, WARSawy, Teatrem Rampa, czy Teatrem Polskiego Radia. Posiada wykształcenie muzyczne, jest autorem muzyki do spektakli teatralnych („Zabawa" oraz „Hops oto Drops" w reż. A. Seniuk). Autor tekstów i muzyki do piosenek kabaretowych. Laureat Nagrody - Stypendium Rektora Akademii Teatralnej przyznawanej za wyróżniające się poczucie humoru w realizacjach scenicznych oraz Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w twórczości artystycznej.

Liczba wyświetleń: 1460

Powrót
BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Wydarzenia