Kultura - aktualności

Kazimierz w obiektywie!

Opublikowano dn. 10.07.2024
Autor: UM Opoczno


Trzask migawek obiektywów w Kazimierzu Dolnym to sygnał, że właśnie w tym mieście swój fotograficzny plener miały dzieci biorące udział w „Wakacjach z MDK”.

Młodzi adepci fotografii wzięli na warsztat piękno architektury i krajobrazu tego malowniczego i niezwykle urokliwego miasta. 

Plener koordynował Edward Zagdański, instruktor fotografii w Miejskim Domu Kultury, który podczas wyjazdu do Kazimierza, nie szczędził dobrych rad i dzielenia się swoim cennym doświadczeniem.

Wycieczkowicze z wielką pasją i zaangażowaniem fotografowali m.in.: rynek miejski i usytuowane przy nim kamienice, wznoszący się nad nim kościół parafialny, Górę Trzech Krzyży wraz z przepiękną panoramą miasta, czy Wisłę. 

Dzieci zachwyciło piękno Kazimierza Dolnego i jego liczne atrakcje turystyczne. Dlatego na ich fotografiach swoje odzwierciedlenie znalazł niemal każdy detal.

Po udanym plenerze przyszedł czas na obiad i kupowanie pamiątek, wśród których królowały oczywiście kazimierskie koguty. Wszyscy zasłużyli też na lody, będące miłą niespodzianką podczas powrotu do Opoczna.

Partnerem „Wakacji z MDK” jest Gmina Opoczno, a kadry naszych wycieczkowiczów będzie można podziwiać podczas wystawy poplenerowej, która w Miejskim Domu Kultury zostanie udostępniona od 16 lipca.

Już teraz serdecznie zapraszamy! 

źródło: MDK Opoczno

Liczba wyświetleń: 178

Powrót
BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Wydarzenia

Relacje z wydarzeń