Kultura - aktualności

Jubileuszowa edycja za nami!

Opublikowano dn. 20.11.2023
Autor: UM Opoczno


10 listopada w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbył się wernisaż wystawy prac uczestników jubileuszowego X Przeglądu Rękodzieła Ludowego i Artystycznego Opoczno 2023. W wydarzeniu wzięli udział autorzy prac, zaproszeni goście, a także miłośnicy szeroko pojętego rękodzieła. Obecny był również Burmistrz Opoczna Dariusz Kosno.

Wydarzenie poprowadziła Elżbieta Róg, koordynator wystawy, która w imieniu Dyrektora MDK Zdzisława Miękusa przywitała każdego, kto odpowiedział na piątkową propozycję MDK-u. Wspomniała również o historii rękodzieła oraz przedstawiła motto tegorocznej edycji, które brzmi: „Dzięki swojej pasji, czynisz świat piękniejszym”.

W tym roku do udziału w Przeglądzie zgłosiły się 24 osoby (twórcy ludowi, sympatycy rękodzieła, twórcy profesjonalni i amatorzy).

Przedstawili oni prace: wykonane szydełkiem, wyroby na drutach, przedmioty ceramiczne, papierowe kwiaty, przedmioty zdobione decoupag’em, wyroby z drewna, hafty i inne.

Autorzy prac otrzymali podziękowania za udział i upominki, które wręczyli: Burmistrz Opoczna i Dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

Podziękowania otrzymały również panie z Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczestniczące w przygotowaniu prac na Przegląd swoich podopiecznych: Iwona Czajkowska, Dorota Jaskóła, Beata Jaciubek, Sylwia Wróblewska, Ewa Kopeć.

Słowa podziękowania w stronę Elżbiety Róg, pomysłodawczyni Przeglądu, wyraził Zdzisław Miękus Dyrektor opoczyńskiej instytucji kultury, który pogratulował inicjatywy, podkreślając jednocześnie, że od 10 lat wydarzenie cieszy się niesłabnącą popularnością w środowisku lokalnych artystów.

Przegląd uświetniły występy młodzieży z Grupy Teatralnej SERMO (prowadzonej przez instruktor teatru Agatę Andrzejewską), które zaprezentowały teksty Waldemara Jóźwika z Wąglan pisane gwarą. Przed publicznością wystąpiły: Maja Stępień, Julia Paradowska i Faustyna Telus. O muzyczną oprawę zadbały wokalistki ze Studia Piosenki TON, z którymi pracuje instruktor Iza Lisowska. W niecodzienne aranżacje znanych utworów wykonały: Ania Stępień, Maja Malej, Kamila Błaszczyk i Lena Wijata.

Wystawę można oglądać do końca listopada.

Źródło: MDK Opoczno

Liczba wyświetleń: 446

Powrót
BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Wydarzenia

Relacje z wydarzeń