Kultura - aktualności

Gminne obchody Ogólnopolskiego Dnia Seniora

Opublikowano dn. 16.11.2023
Autor: Gmina Opoczno


W dniu 14 listopada 2023 r. Gmina Opoczno zorganizowała uroczyste obchody Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Na zaproszenie Burmistrza Dariusza Kosno, sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury zapełniła się rzeszą Seniorów, dla których przygotowano specjalny koncert.

Gości przywitała Elżbieta Matyśkiewicz Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Opocznie, która poprowadziła wydarzenie. Do wspólnego świętowania zaproszono wielu gości; tj. osoby zrzeszone w Uniwersytecie Trzeciego Wieku, w Klubach Seniora: MDK, ”Niezapominajka”, „Promyk” oraz w Oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Opoczyńskim Klubie Amazonek „OKA”, Spółdzielni Socjalnej „Promyk Nadziei”, Fundacji „Uśmiech Dziecka to nasz cel”, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz wszystkich przybyłych mieszkańców.
Najważniejszym punktem wydarzenia były życzenia złożone opoczyńskim Seniorom przez Burmistrza Andrzeja Kacprzaka, który w ciepłych słowach wyraził wdzięczność i szacunek za aktywność wszystkim Seniorom, życząc przede wszystkim zdrowia i energii. Burmistrz poinformował o przyszłorocznych planach Gminy dotyczących uruchomienia w centralnej części miasta miejsca, które stanie się Centrum Aktywności Seniora, gdzie każda chętna osoba w starszym wieku znajdzie dla siebie miejsce. Ponadto wyróżnił przedstawicieli związków i stowarzyszeń, propagujących działania na rzecz osób 60 plus, wręczając okolicznościowe kwiaty. Wyjątkowy prezent, jakim był koncert finalisty Programu „Mam Talent” Aleksandra Martineza obejrzała i wyśpiewała cała sala. Szlagiery światowych przebojów bawiły zgromadzone osoby, blisko przez 1,5 godz. Fantastyczny nastrój udzielał się wraz z kolejnym utworem, nie zabrakło tańca, uśmiechów i wspólnych zdjęć z Wykonawcą.
Po zakończeniu koncertu Seniorzy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany na patio w Miejskim Domu Kultury. Wieczór nieubłaganie minął, pozostawiając po sobie przyjemne wspomnienia.

Obchody Dnia Seniora to wspaniała idea. Święto obchodzone jest na całym świecie, ma na celu uhonorowanie osób starszych i zwrócenie uwagi na potrzeby tej grupy społecznej. Opoczyńscy Seniorzy są doskonałym dowodem na to, że życie jest piękne na każdym jego etapie. 

Liczba wyświetleń: 2054

Powrót
BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Wydarzenia

Relacje z wydarzeń