Kultura - aktualności

„Czekoladki” na scenie MDK

Opublikowano dn. 10.06.2021
Autor: OPOCZNO


W Miejskim Domu Kultury odbyła się premiera sztuki „Czekoladki” - komedii kryminalnej według scenariusza Bożeny Kupis - Kucharskiej. Spektakl przygotowała Grupa Teatralna SERMO działająca przy MDK.


Publiczność mogła obejrzeć historię pięciu kobiet związanych z jednym mężczyzną, których wieczór miał wyglądać zupełnie inaczej niż okazało się to w rzeczywistości. Młodzież zagrała brawurowo! Zabawne sytuacje i dialogi rozbawiły widzów, którzy żywo reagowali na komiczne i pełne nieoczywistego humoru sytuacje.

Na scenie MDK wystąpiły: Wiktoria Wieczorek, Joanna Zaremba, Joanna Zalega, Agata Morawska i Karolina Świąder.

Wspaniała gra aktorska nagrodzona została gromkimi brawami. Kwiaty i słowa podziękowania młodym aktorkom przekazał Zdzisław Miękus, dyrektor MDK.

Spektakl wyreżyserowała Agata Andrzejewska, instruktor teatru MDK.

Światło - Sylwester Mlonka.

Dźwięk - Przemysław Nowak.

Scenografia - Lidia Stanek oraz Elżbieta Róg.

 

O autorce:

Bożena Kupis-Kucharska - jest lektorką języka angielskiego i niemieckiego oraz kulturoznawcą krajów anglojęzycznych. Była ekspertem w zakresie kultury angielskiej w Programie I Polskiego Radia. Tłumaczka literatury i sztuk teatralnych. Jest autorką przekładów starych pieśni angielskich, szkockich i irlandzkich dla grup wokalnych specjalizujących się w muzyce dawnej.

Przez wiele lat pełniła funkcję wiceprezesa Oddziału Mazowieckiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Była współorganizatorką międzynarodowych festiwali, m. in. Warsaw Gospel Days oraz osobą odpowiedzialną za kontakty z mediami zagranicznymi. Współzałożycielka i aktorka warszawskiego Kabaretu Zżyna, dla którego przez kilkanaście lat pisała również skecze i piosenki. Była scenarzystką i reżyserem popularnego cyklu „Niepokonani”, w którym występowali profesjonalni artyści. Pisze sztuki teatralne dla amatorskich zespołów teatralnych.

Wiele z nich jest granych w całej Polsce.

Liczba wyświetleń: 1322

Powrót
BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Wydarzenia

Relacje z wydarzeń