Edukacja

Mała książka - wielki człowiek

Opublikowano dn. 14.12.2021
Autor: OPOCZNO

Zdjęcie Artykułu
14 grudnia 2021

Biblioteka Publiczna im. Stefana Janasa w Opocznie kontynuuje udział w ogólnopolskiej akcji Mała książka - wielki człowiek. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do Oddziału dla dzieci, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem oraz nagrodą niespodzianką.

Korzyści z projektu w projekcie:

- Wzrost liczby liczby wiernych czytelników w wieku przedszkolnym, że poświadczają znajomość z książką wyrabiają nawyki korzystania z biblioteki i postrzegają ją jako miejsce przyjazne, w którym czują się swobodnie i bezpiecznie.

- Nie tylko dzieci, które chciałyby uczestniczyć w projekcie, ale także ich rodziców, nierzadko odwiedzają Bibliotekę po raz pierwszy od wielu lat.

- Dzięki rozdawaniu Wyprawek Czytelniczych, a następnie uroczystemu wręczaniu dyplomów Małych Czytelnikom Bibliotekarze nawiążą bliższe relacje z czytelnikami i mogą być mogli z nimi świętować kolejne czytelnicze sukcesy.

 

Wyprawka Czytelnicza: 

- Książka „Pierwsze czytanki dla… – radiokomunikacja dla radiotelechemii” W gronie autorów wszystkich m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesławę Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat. ·

- Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – zapewniająca postępy o wypływach z bieżącym dostępem do czytania i odwiedzania z nim biblioteki. Broszura rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura uzupełnij, dzięki czemu usuniesz certyfikat, zdrowy rozwój dziecka, i także wiele czytelniczych porad inspiracji. ·

- Karta Czytelnika pięknie pięknie pięknie karta biblioteczna do książki naklejek za wypożyczone.

tekst: Biblioteka Publiczna im. Stefana Janasa w Opocznie

grafika akcji Mała książka - wielki człowiek   zdjęcie dyplomów udla uczestników akcji Mała książka - wielki człowiek

Liczba wyświetleń: 1266
Powrót
BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Relacje z wydarzeń