Aktualności

Opoczyńskie podzieliło się chlebem

Opublikowano dn. 23.12.2019
Autor: OPOCZNO


W piątek, 20 grudnia, na Placu Kościuszki miało miejsce przedświąteczne spotkanie z mieszkańcami miasta i gminy Opoczno: "Opoczyńskie dzieli się chlebem", które stanowiło okazję do złożenia sobie życzeń i wzajemnej integracji.

Spotkanie rozpoczęło się od skierowania słów do mieszkańców przez Tomasza Łuczkowskiego, zastępcę burmistrza oraz księdza dziekana Jana Serszyńskiego, któremu towarzyszył ks. Ireneusz Szustak z parafii pw. św. Bartłomieja oraz Andrzej Kacprzak, zastępca burmistrza i Elżbieta Radziszewska, była marszałek Sejmu.

W dalszej części plenerowej wigilii nie zabrakło radosnego kolędowania, wspólnego ubierania choinki czy degustacji regionalnych potraw przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie Opoczyńskie, Fundację Interregion i NBS.

Spotkanie uświetniły między innymi występy: Centrum Integracji Społecznej, chóru JP II, recytatorów z Grupy Teatralnej Sermo działającej przy Miejskim Domu Kultury, wokalistów Studia Piosenki TON, opoczyńskiej „Niezapominajki", uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Opocznie, zespołu Cantabile oraz występu Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej Tramblanka.

Podczas uroczystości na ręce Tomasza Łuczkowskiego, zastępcy burmistrza Opoczna przekazane zostało Światełko Betlejemskie. Ważnym elementem wydarzenia było rozdanie paczek świątecznych przez Miejski-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zainicjowanie w tym roku wydarzenie z pewnością będzie kontynuowane w kolejnych latach. Szczególne podziękowania należą się wszystkim organizatorom tego wydarzenia, a w szczególności: OSP Opoczno, firmie WOY, piekarni ze Skórkowic oraz wszystkim darczyńcom.

Dziękujemy wszystkim za obecność.

Liczba wyświetleń: 2750

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0