Aktualności

I Festiwal Smaków Food Trucków w Opocznie

Opublikowano dn. 23.10.2019
Autor: Mateusz Grodzicki

Data wydarzenia: 26.10.2019 od 12:00 - 27.10.2019 do 20:00

Weekendy są po to, aby… jeść i korzystać z atrakcji, które będą na Was czekać na Festiwalu Smaków Food Trucków w Opocznie.

 

Już w najbliższy weekend odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w Opocznie. Z okazji zbliżającego się Halloween wydarzenie zmienia się w Festiwal STRACHÓW Food Trucków. Mobilne restauracje z daniami kuchni całego świata, w niecodziennej wersji, czekać będą na parkingu przy Opoczyńskiej Fali. W ramach Halloween na uczestników wydarzenia czeka wiele niespodzianek. Nie może Was zabraknąć!

 

Jesteście fanami streedfoodowej klasyki czy cenicie sobie niebanalne smaki z całego świata? Kucharze robią co mogą, by rozkochać w sobie nawet najbardziej wymagające podniebienia. Kuchnia amerykańska czy azjatycka? Festiwal to idealna okazja na kulinarną podróż dookoła świata. Jesteście ciekawi jakich smaków możecie spróbować na wydarzeniu w Opocznie?

Wśród wielu dań kuchni azjatyckiej które pojawią się na festiwalu, postanowiliśmy przybliżyć Wam tradycyjne danie, które jest symbolem kuchni chińskiej. Baozi to delikatne, puszyste bułeczki nadziane farszem mięsnym lub warzywami. Na festiwalu zaserwuje je Pan Baozi. Do zestawu otrzymacie orientalną surówkę, która zaskoczy Was bogatością orientalnych smaków, autorskie sosy oraz dowolnie wybraną posypką.

A może jesteście fanami kuchni meksykańskiej?  Tacos to niewątpliwie jeden z symboli tej kuchni. Chrupiąca tortilla która jest wykonana z mąki kukurydzianej, wypełniona farszem mięsnym bądź warzywnym. Do tego świeża kolendra oraz kwaśna śmietana czy pikantna salsa… A to wszystko będzie czekać w food trucku Cactus.

A jeśli podczas festiwalu najdzie Was ochota na coś słodkiego, koniecznie odwiedźcie  Fresh Donuts. Ten food truck zaserwuje Wam amerykańskie pączki z dziurką. Każdy donut przygotowywany jest na miejscu i podany na gorąco. Dodatkowo każdy ma możliwość wyboru różnego rodzaju posypek oraz polewy, według własnego uznania i pomysłu.

Po gastronomicznej uczcie nie zapomnijcie oddać głosu na STRASZNIE smacznego food trucka!

 

Jednak jedzenie to nie wszystko! Z okazji zbliżającego się Halloween czekać będzie masa atrakcji dodatkowych! W programie m.in. zawody w drążeniu najstraszniejszej dyni, konkurs fotograficzny, a na poszukiwaczy niebanalnych przygód czekać będzie gra terenowa w wersji Halloween. Największych foodtruckożerców zapraszamy na zawody w jedzeniu na czas! Moc atrakcji czeka również na najmłodszych gości. Na osoby, które szukają chwili wytchnienia po pracowitym tygodniu, czekać będzie specjalna strefa chill-outu wypełniona leżakami i dźwiękami spokojnej muzyki. Przypominamy, że w razie niepogody czekać będzie ogrzewany namiot konsumpcyjny!

 

Zapraszamy na I Festiwal Smaków Food Trucków w Opocznie w najbliższą sobotę i niedzielę. Czekamy na Was od 12:00 do 20:00.

Więcej na:

www.facebook.com/events/2435133303429978

Liczba wyświetleń: 4904

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0