Aktualności

Biała Księga Szczepień HPV

Opublikowano dn. 27.09.2019
Autor: OPOCZNO


Informacje Stowarzyszenia Centrum Informacji o Zdrowiu DOBROSTAN dla wszystkich, którzy chcą podjąć przemyślaną decyzję w sprawie podania swojemu dziecku szczepionki przeciwko wirusowi HPV.

 

Szanowni Państwo,

 „Biała Księga Szczepień HPV” to opracowanie przygotowane przez Stowarzyszenie Centrum Informacji o Zdrowiu DOBROSTAN dla wszystkich, którzy chcą podjąć przemyślaną decyzję w sprawie podania swojemu dziecku szczepionki przeciwko wirusowi HPV.

 Niniejsze opracowanie to zbiór faktów popartych badaniami naukowymi bądź oficjalnymi raportami agencji rządowych czy badaniami klinicznymi producenta. W opracowaniu zostały poruszone zagadnienia bezpieczeństwa i skuteczności szczepień przeciwko wirusowi HPV, a także kwestie jakości badań klinicznych dopuszczających szczepionkę do stosowania na dużej populacji.

 Znajdą tu Państwo wypowiedzi światowej sławy naukowców oraz lekarzy, komentujących badania kliniczne przedłożone przez producentów szczepionek oraz badających skutki szczepień przeciwko wirusowi HPV. Jest to także przegląd sytuacji i statusu szczepień HPV na świecie. Znajduje się tu również krótki zarys, popartych badaniami naukowymi, metod profilaktyki i leczenia zakażeń wirusem HPV oraz raka szyjki macicy.

 Należy zwrócić uwagę na fakt, że z niespotykanym dotąd tempem wdrożenia, szczepionka przeciwko wirusowi HPV została dodana do programu szczepień w prawie wszystkich krajach europejskich, w tym Niemczech, Austrii, Belgii, Danii, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Włoch, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii oraz innych krajach rozwiniętych, takich jak Australia, Kanada i USA. Czy oznacza to, że istnieje pełne porozumienie i solidne podstawy naukowe dla tego działania? Nie. Istnieją natomiast uzasadnione wątpliwości, co do bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki HPV, a tym samym zasadności decyzji o jej włączeniu do programu szczepień ochronnych. O tych kontrowersjach traktujemy w niniejszym opracowaniu.

 Jako reprezentanci interesu społecznego, Stowarzyszenie Centrum Informacji o Zdrowiu DOBROSTAN działa na rzecz rozpowszechniania wiedzy, wspiera dialog, współczucie i zrozumienie między wszystkimi odpowiedzialnymi podmiotami, zarówno publicznymi jak i prywatnymi. Zaprasza wszystkich rodziców, lekarzy, naukowców i pacjentów do współtworzenia Białej Księgi Szczepień HPV oraz współdziałania w zakresie edukacji o szczepieniach, popartej badaniami naukowców niezależnych od przemysłu farmaceutycznego. 

 Kontakt:

Stowarzyszenie Centrum Informacji o Zdrowiu DOBROSTAN

ul. Wolbromska 18/1b, 53-148 Wrocław

biuro@cioz-dobrostan.pl

+48 661 859 771

Biała Księga Szczepień HPV, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [2.12 MB]

Liczba wyświetleń: 452

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Zgłoś Awarię

ZGŁOŚ AWARIĘ

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina

youtube

Odwiedź nas na youtube

Panoramy

Poznaj opoczyńskie panoramy

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka