Aktualności

Festiwal Opoczno Folk Attack V – Skrzypce!

Opublikowano dn. 11.09.2019
Autor: OPOCZNO

Data wydarzenia: 14.09.2019 od 17:00 - 14.09.2019 do 20:00

Zapraszamy na piątą edycję Festiwalu Opoczno Folk Attack, który odbędzie się w sobotę 14 września. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyć będzie hasło „Skrzypce!”.

Motywem przewodnim festiwalu będzie więc muzyka tradycyjna i folkowa grana na tym właśnie instrumencie. Na scenie wystąpi ostatnich czterech żyjących skrzypków ludowym z regionu opoczyńskiego - Tadeusz Mocarski, Stanisław Wolski, Piotr Rudzki oraz Władysław Kosylak. Występy skrzypków przeplatane będą prelekcjami tematycznymi w wykonaniu etnomuzykologa dr. Jana Łuczkowskiego. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast „Kapela Brodów” - polski zespół folkowy grający od 1992 r. utwory świeckie i religijne z obszaru I Rzeczypospolitej. W swoich wykonaniach kapela zachowuje oryginalne maniery wykonawcze oraz, w przypadku muzyki religijnej, właściwy jej tematyce kontekst. Muzycy używają oryginalnych lub zrekonstruowanych instrumentów: liry korbowej, cymbałów, basetli i skrzypiec. Początek o godzinie 17:00. Wstęp wolny!

Festiwal Opoczno Folk Attack V - Skrzypce! został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

 

 

Liczba wyświetleń: 388

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Zgłoś Awarię

ZGŁOŚ AWARIĘ

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina

youtube

Odwiedź nas na youtube

Panoramy

Poznaj opoczyńskie panoramy

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka