Aktualności

Kolarskie emocje już za nami!

Opublikowano dn. 17.06.2019
Autor: OPOCZNO


W sobotę, 15 czerwca, w Opocznie odbyła się pierwsza edycja ŻTC BIKE RACE. Rozegrany został nie tylko piąty etap cyklu, ale też Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty o Puchar Burmistrza Opoczna w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego.

Dla zawodników przygotowano rundę o długości 31,4 kilometra, gdzie start i meta znajdowały się na ul. Biernackiego. Trasa prowadziła przez ul. Kwiatową, Staromiejską i przez Wolę Załężną, a także: Zameczek, Radzice, Giełzów, Brzuzę, Idzikowice, Libiszów i Bukowiec Opoczyński. Powrót do Opoczna odbywał się z kolei od północy, ulicami: Inowłodzką, Skłodowskiej-Curie i Kopernika do Biernackiego.

Nauczyciele rywalizowali o koszulkę mistrza na trasie o długości 62,8 kilometra, niezależnie od kategorii wiekowej. Ponadto piąty etap ŻTC BIKE RACE zaliczony został do Klasyków Łódzkich.

Gminę Opoczno w czasie wydarzenia reprezentowali m.in.: Dariusz Kosno, burmistrz Opoczna, Andrzej Kacprzak, zastępca burmistrza, Katarzyna Derewęda - Jankowska, dyrektor Krytej Pływalni „Opoczyńska Fala” oraz Andrzej Kopania, prezes MPK.

Podczas uroczystej dekoracji zawodników nie zabrakło słów uznania i gratulacji od burmistrza Opoczna, z rąk którego najlepsi kolarze otrzymali również puchary.

Warto zaznaczyć, że wydarzeniu towarzyszyły ponadto wiele dodatkowych atrakcji. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali m.in. wyścigi rowerowe dla dzieci do lat 10 "HUROM RACE KIDS", miasteczko ruchu drogowego z możliwością zdania części praktycznej na kartę rowerową, stoisko militarne z ministrzelnicą zorganizowane przez JS 2036 „Błysk” z Paradyża, dmuchawce, koncert zespołu "Odjazd", występ grupy tanecznej "Kalifornia" oraz liczne stoiska gastronomiczne.

Dla najwytrwalszych kibiców rozlosowany został rower.

Minutą ciszy upamiętniono zmarłego podczas sobotniego wyścigu szosowego wspaniałego kolarza, którym był Jerzy Jagieła. Łączymy się w bólu z rodziną i wyrażamy najszczersze kondolencje.

Liczba wyświetleń: 2648

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0