Aktualności

Dobre informacje dla podróżnych

Opublikowano dn. 06.06.2019
Autor: OPOCZNO


W siedzibie PKP Intercity odbyło się spotkanie robocze w sprawie rozkładów jazdy dotyczących przystanku Opoczno Południe.

W spotkaniu uczestniczyli: Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna oraz Piotr Stempniak, kierownik Zespołu ds. Promocji i Kultury opoczyńskiego magistratu. Inicjatorami spotkania z przedstawicielami przewoźnika byli mieszkańcy Opoczna: Paweł Gusta, Anna Hajda oraz Szczepan Melka. Podczas spotkania dyskutowano m.in. na temat obecnego rozkładu jazdy oraz przyszłych połączeń, które powinny zainteresować korzystających z przystanku.

Przedstawiciele PKP Intercity zapewnili o kontynuowaniu rozwoju sieci połączeń z i do Opoczna. W planach jest również uruchomienie długo oczekiwanego połączenia z Wrocławiem i Kielcami. Ciekawostką jest także rozważanie możliwości podróży do Moskwy z jedną przesiadką.
Najważniejsze dla większości mieszkańców jest utrzymanie korzystnych połączeń do Warszawy. Zastępca burmistrza przekazał dodatkowo informację o nowym rozwiązaniu jakim jest skomunikowanie przystanku poprzez kursy MPK za 1 zł do centrum Opoczna.

Liczba wyświetleń: 688

Powrót
Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Zobacz nasze panoramy

Zobacz nasze panoramy

Facebook płytka ceramiczna

Facebook płytka ceramiczna

Panoramy

Poznaj opoczańskie panoramy

Facebook Gmina

Facebook Gminy

youtube

Odwiedź nas na youtube