Aktualności

Trzeci etap modernizacji oddziału w Idzikowicach i nowe miejsca pracy

Opublikowano dn. 24.05.2019
Autor: OPOCZNO


Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna, reprezentował Gminę Opoczno w czasie prezentacji nowych perspektyw stojących przed zakładem Remtrak.

Należący do PKP Intercity Zakład Usług Taborowych Remtrak zmienia nazwę na PKP Intercity Remtrak sp. z o.o. Jednocześnie rozpoczyna trzeci etap modernizacji swojego oddziału w Idzikowicach, poszerzając tym samym jego kompetencje. Spółka planuje zatrudnić ponadto 400 nowych pracowników.

Obecny etap obejmie budowę nowej hali naprawczej dla lokomotyw i wagonów wraz z wózkownią oraz hali napraw zestawów kołowych. Pozwoli to na jednoczesną naprawę większej liczby wagonów. Zakończenie prac zaplanowane jest na styczeń 2021 roku.

Warto zaznaczyć, ze zakład w Idzikowicach stanowi ważny ośrodek zatrudnienia w regionie, a liczba jego pracowników stale rośnie. Na koniec 2018 roku pracowało w nim 349 osób. We wszystkich oddziałach Remtrak zatrudniał ponad 500 pracowników.

Rozpoczynający się kolejny etap rozbudowy zakładu wpłynie na dalszy wzrost zatrudnienia. Potrzebnych będzie wielu specjalistów i inżynierów. Docelowo pracę w Oddziale na terenie Idzikowic znajdzie od 400 do 450 nowych pracowników, co daje łącznie ponad 800 miejsc pracy.

Liczba wyświetleń: 2552

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0