Aktualności

"GINĄCE KRAJOBRAZY" W MDK ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ

Opublikowano dn. 14.05.2019
Autor: OPOCZNO

Data wydarzenia: 17.05.2019 od 15:00 - 07.06.2019 do 00:00

17 maja (piątek) w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbędzie się wernisaż Arkadiusza Konaszewskiego pn. „Ginące krajobrazy"

Miejski Dom Kultury im. T. Sygietyńskiego w Opocznie zaprasza na wernisaż wystawy prac malarskich Arkadiusza Konaszewskiego pn. „Ginące krajobrazy", który odbędzie się już w najbliższy piątek, 17 maja, o godz. 15.00.

A. Konaszewski ps. „Konar" pochodzi z Opoczna. Aktualnie mieszka w Częstochowie, jest też wiceprezesem Zarządu Stowarzyszenia „Silesia - TAK ART", które zrzesza artystów z takimi pasjami jak: malarstwo, grafika,rysunek, fotografia, rzeźba i pirografia.

Od ponad 40 lat zajmuje się malarstwem olejnym sztalugowym i rysunkiem piórkiem. Przedmiotem jego obrazów są pejzaże o tematyce wiejskiej (chaty, młyny, itp.) ujęte w katalogu prac pod nazwą „Ginące krajobrazy" oraz te związane z architekturą i martwą naturą, jak i nowoczesne formy sztuki. A. Konaszewski brał udział w kilkunastu plenerach malarskich, a także w wielu wystawach zbiorowych na terenie całego kraju, m.in.: w Warszawie, Koszalinie, Mielnie, Katowicach, czy w Tychach. Swoją twórczość prezentował też w galeriach.

Ostatnia z jego wystaw odbyła się w grudniu zeszłego roku w Domu Kultury w Przedborzu n/Pilicą. Teraz swoje wyjątkowe obrazy i grafiki chce pokazać opoczyńskiej publiczności. Warto podkreślić, że artysta w swych pracach prezentuje „technikę dawnych mistrzów", tzn. ukazuje rzeczywistość jakby patrzyło się na nią przez soczewkę lub szkło powiększające - każdy szczegół i detal jego pracy są misternie i idealnie odwzorowane na płótnie.

A. Konaszewski ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Jedną z nich jest nagroda publiczności w I Przeglądzie Sztuki i Rękodzieła „Powiązania 2016" zorganizowanym przez Klub Osiedlowy ORION TSM OSKARD w Tychach. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Samą wystawę będzie można oglądać w Miejskim Domu Kultury w Opocznie do 7 czerwca.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

 

Liczba wyświetleń: 158

Powrót
Opoczno Stolicą Oberka

Opoczno Stolicą Oberka

Zobacz nasze panoramy

Zobacz nasze panoramy

Facebook płytka ceramiczna

Facebook płytka ceramiczna

Panoramy

Poznaj opoczańskie panoramy

Facebook Gmina

Facebook Gminy

youtube

Odwiedź nas na youtube