W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Gminy Opoczno:
Bartosz Milewski - Zastępca Burmistrza Opoczna,
Janusz Klimek - Sekretarz Miasta Opoczno,
Joanna Sagalara - przedstawicielka Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Opocznie.
Podczas rozmów z przedstawicielami Biura Inwestycji oraz Wydziału Współpracy z Samorządami PKP S.A. omówiono zagadnienia niezbędne do rozpoczęcia procesu inwestycyjnego. Zgodnie z przedstawionymi planami już w pierwszej połowie tego roku przewidywane jest ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i budowę nowego obiektu.
W spotkaniu uczestniczył również Członek Zarządu PKP S.A. - Paweł Lisiewicz, co podkreśla rangę przedsięwzięcia i jego znaczenie w skali regionalnej.
Delegacja Gminy Opoczno udała się do stolicy pociągiem PKP Intercity. Podróż przebiegła sprawnie i komfortowo, a czas przejazdu został efektywnie wykorzystany na przygotowanie do rozmów roboczych.
Planowana inwestycja stanowi ważny element rozwoju infrastruktury transportowej na terenie gminy. Nowoczesny i funkcjonalny dworzec przy przystanku Opoczno Południe znacząco poprawi komfort podróżnych oraz dostępność komunikacyjną tej części regionu.
W działania na rzecz realizacji przedsięwzięcia zaangażowane są także instytucje odpowiedzialne za rozwój infrastruktury kolejowej w kraju, w tym Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Ministerstwo Infrastruktury kierowane przez ministra Dariusz Klimczak.

© 2019 URZĄD MIEJSKI W OPOCZNIE
SIEDZIBA URZĘDU MIEJSKIEGO W OPOCZNIE: STAROMIEJSKA 6, 26-300 OPOCZNO











