Aktualności

Burmistrz Opoczna spotkał się z mieszkańcami sołectwa Ogonowice, Ostrów i Sitowa

Opublikowano dn. 05.02.2025
Autor: Grzegorz Ksyta


We wtorek, 4 lutego, o godz. 17.00 Burmistrz Opoczna Michał Konecki spotkał się z mieszkańcami Ogonowic i Ostrowa w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Ogonowicach. Następnie udał się do świetlicy wiejskiej w Sitowej, gdzie o godz. 19.00 odbyło się spotkanie z mieszkańcami tego sołectwa.

W spotkaniu uczestniczyli: Zastępca Burmistrza Jan Zięba, Zastępca Burmistrza Bartosz Milewski, Prezes PGK Jarosław Antoniak, Dyrektor Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego Dariusz Chrustowicz, Prezes ZGM Zbigniew Sobczyk, Dyrektor Wydziału Rolnictwa Jacek Reszelewski oraz Pracownik Wydziału Rolnictwa Podinspektor Joanna Galant. Obecni byli również przedstawiciele Rady Miejskiej w Opocznie, Radny Rady Powiatu Opoczyńskiego oraz Sołtysi miejscowości.

W trakcie spotkań Burmistrz przedstawił sytuację finansową Gminy i omówił plany związane z najbliższą działalnością oraz zapoznał mieszkańców z projektami dotyczącymi rozwoju Gminy Opoczno. Podczas  zebrań omawiane były potrzeby inwestycyjne w sołectwach takie jak remonty, budowa kanalizacji, dróg i chodników, oświetlenie, a także sprawy związane z porządkiem i estetyką na terenie sołectw, poprawą bezpieczeństwa publicznego i ruchu drogowego oraz bieżące problemy mieszkańców.

Burmistrz po wysłuchaniu wniosków i pomysłów przedstawionych przez mieszkańców poinformował przybyłych jakie inwestycje już są realizowane, wskazał etapy ich zaawansowania i zadeklarował otwartość na sugestie mieszkańców.

Spotkania w Sołectwach są sposobnością, dzięki której Władze Gminy mogą spotkać się z mieszkańcami poszczególnych miejscowości i omówić najważniejsze kwestie dotyczące lokalnych społeczności.

Liczba wyświetleń: 1218

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0