Aktualności

V edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Opoczno wystartowała!

Opublikowano dn. 24.05.2024
Autor: UM Opoczno


Z przyjemnością ogłaszamy start kolejnej, piątej już edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Opoczno! Jest to wyjątkowa okazja dla wszystkich mieszkańców naszej gminy, aby wspólnie zdecydować, na co przeznaczyć wydzieloną część budżetu gminy i wpłynąć na rozwój naszej lokalnej społeczności.

 

Dysponujemy kwotą 500 tysięcy złotych. Wspólnie zdecydujmy, jak ją wykorzystać!

 

Budżet Obywatelski to doskonała możliwość, aby każdy z Was mógł zgłosić projekt, który uważa za istotny dla rozwoju naszej gminy. Może to być inicjatywa związana z infrastrukturą, kulturą, edukacją, czy też innymi obszarami, które mają znaczenie dla naszego codziennego życia.

 

Jak wziąć udział w Budżecie Obywatelskim?

 

1. Pomysł: Zgłoś, na co chcesz przeznaczyć publiczne pieniądze. Może to być plac zabaw, boisko, park, wydarzenie kulturalne, działania edukacyjne, czy cokolwiek innego, co Twoim zdaniem jest potrzebne w Twojej okolicy.

 

2. Poparcie: Zbierz grupę ludzi, którzy poprą Twój pomysł. To mogą być sąsiedzi, członkowie rodziny, czy inni mieszkańcy gminy. Pamiętaj, że Budżet Obywatelski jest dostępny również dla młodych mieszkańców, ale wymaga zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

 

3. Złóż formularz: Opisz swój pomysł na odpowiednim formularzu, dostępnym na stronach internetowych Gminy Opoczno oraz w formie papierowej w Biurze Obsługi Interesanat Urzędu Miejskiego. Pamiętaj, aby koszty projektu mieścił się w kwocie 500 tysięcy złotych i aby miał poparcie co najmniej 15 mieszkańców gminy.

 

4. Weryfikacja: Złóż wypełniony formularz do Urzędu Miejskiego w terminie od 1.06.2024 r. do 31.07.2024 r. lub za pośrednictwem strony https://opoczno.budzet-obywatelski.org  Projekty zostaną zweryfikowane pod względem formalnym i merytorycznym przez Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego.

 

5. Promocja: Po przejściu weryfikacji, promuj swój projekt, aby zdobyć jak najwięcej głosów mieszkańców. To oni zdecydują, które projekty zostaną zrealizowane.

 

6. Głosowanie: Bierz udział w głosowaniu od 09.09.2024 r. od godz. 7:30 do 09.10.2024 r. do godz. 15:00. Możesz oddać swój głos osobiście w wyznaczonych punktach na terenie gminy lub elektronicznie na dedykowanej stronie internetowej.

 

7. Ogłoszenie wyników: Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 31.10.2024 roku. Projekty z największą liczbą głosów będą realizowane w 2025 roku.

 

8. Realizacja projektów: Zadania wybrane w ramach Budżetu Obywatelskiego zostaną zrealizowane w ciągu jednego roku budżetowego.

 

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w Budżecie Obywatelskim Gminy Opoczno. To doskonała okazja, aby wspólnie wpływać na kształt naszej lokalnej społeczności i sprawić, że nasza gmina będzie jeszcze lepszym miejscem do życia!

 

Wszelkie informacje, zasady oraz procedury znajdziesz w regulaminie, który dostępny jest pod linkiem  https://opoczno.budzet-obywatelski.org/wszystko-o-budzecie/regulamin,30

 

 

Liczba wyświetleń: 446

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0