Aktualności

Piłka Koszykowa 3x3 Igrzyska Dzieci

Opublikowano dn. 27.03.2024
Autor: Mateusz Grodzicki

Piłka Koszykowa 3x3 Igrzyska Dzieci. W środę 27 marca na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Opocznie odbyły się Szkolne Igrzyska Sportowe Szkół Miejskich w piłkę koszykową dziewcząt i chłopców rocznik 2011 i młodsi. Na starcie zameldowali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego. To były piękne i bardzo emocjonujące mecze.

Ostatecznie w kategorii dziewcząt:
I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w składzie: Olga Zwolińska, Agata Cuper, Agata Adamczyk, Natalia Cedro, Nina Stanik. Trenerem zespołu jest Pani Natalia Milczarek.
II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Opocznie w składzie: Oliwia Stępień, Zuzanna Wołkiewicz, Marika Matecka, Kalina Wijata. Trenerem drużyny jest Pani Małgorzata Mijas i Beata Stępień.
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Opocznie w składzie: Wiktoria Bąk, Jagoda Czarnecka, Liwia Michalak, Antonina Wrzosek. Trenerem drużyny jest Pani Anna Pietras.
W kategorii chłopców:
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w składzie: Szymon Kubiś, Jakub Giermakowski, Paweł Marszałek, Wiktor Bielecki, Oliwier Wiktorowicz. Trenerem drużyny jest Pan Sławomir Wiktorowicz.
II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Opocznie w składzie: Fabian Baran, Adam Barski, Orest Tymoshuk, Bartłomiej Skowroński. Trenerem zespołu jest Pani Małgorzata Mijas i Pani Beata Stępień.
III miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w składzie: Kacper Józefowicz, Mikołaj Wroński, Mikołaj Trojanowski, Kamil Kowalczyk. Trenerem drużyny jest Pan Maciej Galewski.
Zwycięzcy nagrodzeni zostali medalami ufundowanymi przez Burmistrza Opoczna Pana Dariusz Kosno. Koordynatorem imprezy sportowej był Wydział Sportu i Rekreacji UM, który zapewnił również opiekę medyczną. Zawody sędziował Pan Grzegorz Januszewski.
Drużyny, które uplasowały się na pierwszych miejscach wezmą udział w zawodach na szczeblu powiatowym.