Aktualności

Minister Infrastruktury zapewnia o wsparciu dla Opoczna

Opublikowano dn. 28.03.2024
Autor: Katarzyna Galińska


W miniony poniedziałek, 25 marca, Tomasz Łuczkowski, zastępca Burmistrza Opoczna, uczestniczył w ważnym spotkaniu z Dariuszem Klimczakiem, Ministrem Infrastruktury. Rozmowy skupiły się na problemach samorządu oraz kluczowych kwestiach dotyczących rozwoju gminy Opoczno.

Jednym z głównych tematów poruszanych podczas spotkania było uporządkowanie współpracy instytucji PKP w kontekście przystanku Opoczno Południe. Zastępca Burmistrza, Tomasz Łuczkowski, podkreślił znaczenie tego obszaru dla gminy, wskazując na wiele zadań, które wykonuje gmina w jego otoczeniu.

Kolejnym istotnym tematem omawianym przez uczestników było zagadnienie współpracy z Wodami Polskimi. Dyskutowano szczególnie o budowie mostu na Drzewiczce oraz przebudowie targowiska. Obie inwestycje mają kluczowe znaczenie dla rozwoju infrastruktury miejskiej i poprawy jakości życia mieszkańców.

Nie zabrakło również rozmów na temat zaawansowania prac związanych z drogą ekspresową S12. Minister Klimczak zapewnił, że Opoczno ma dla niego szczególne znaczenie, podkreślając dobre relacje z władzami gminy oraz gotowość do wspierania rozwoju infrastruktury drogowej w regionie.

Spotkanie to stanowi ważny krok w kierunku przyspieszenia procesów rozwojowych w Gminie Opoczno. Wsparcie Ministra Infrastruktury, Dariusza Klimczaka, daje pewność co do pozytywnych zmian i realizacji kluczowych projektów dla Gminy Opoczno. 

 

 

Liczba wyświetleń: 689

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0