Aktualności

Platforma konsultacji społecznych w Gminie Opoczno

Opublikowano dn. 01.12.2023
Autor: UM Opoczno


Drodzy Mieszkańcy Gminy Opoczno, pragniemy poinformować Was o kolejnym kroku w rozwoju naszej gminy, którym jest uruchomienie nowej platformy Konsultacje Społeczne w ramach projektu pn.: "Opoczno 2.0 – nowe otwarcie: Opoczno-bezpieczny ekologicznie regionalny ośrodek przedsiębiorczości o rozpoznawalnej marce i silnym poczuciu tożsamości lokalnej mieszkańców". Projekt ten został współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.

Czym jest Platforma Konsultacyjna?

Platforma Konsultacyjna to nowoczesne narzędzie teleinformacyjne, stworzone z myślą o Mieszkańcach Gminy Opoczno. Daje ona możliwość aktywnego udziału w kształtowaniu przyszłości naszej społeczności. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje potrzeby, dzielić się uwagami, wyrażać opinie, prezentować swoje stanowisko, a nawet zgłaszać propozycje - wszystko to online!

Cel Wdrożenia Platformy Konsultacyjnej

Wprowadzenie tego innowacyjnego narzędzia ma na celu poprawę komunikacji społecznej oraz zwiększenie stopnia partycypacji mieszkańców, jak również sformalizowanych grup społecznych w procesie opracowywania i realizacji zadań i usług Urzedu. Usprawnienie tego procesu jest kluczowe dla efektywnego projektowania zadań, a dzięki platformie ułatwiony zostanie proces sprawozdawczo-raportowy.

Zapraszamy do Aktywnego Udziału! 

Biorąc udział w konsultacjach społecznych, macie realny wpływ na to, co dzieje się w naszej Gminie! To forma dialogu, w ramach której Urząd zasięga opinii na temat istotnych kwestii. Na platformie zamieszczamy aktualne konsultacje społeczne i liczymy na udział w ankietach. Im więcej mieszkańców wyrazi swoje zdanie, tym lepiej będziemy mogli poznać Wasze stanowisko w najważniejszych kwestiach w naszej Gminie.

Zasady Konsultacji Społecznych 

Konsultacje społeczne są kluczowym elementem demokratycznego procesu. To sposób na uzyskanie Waszych opinii, propozycji i stanowisk. Chcemy, abyście byli informowani o planach władz dotyczących różnych działań i inicjatyw. Wasza rozmowa z nami to szansa na wpływanie na decyzje i rozwój gminy.

Link do Platformy Konsultacyjnej --> https://konsultacje.um.opoczno.pl/ 

Liczba wyświetleń: 548

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0