Aktualności

V Leśna Zadyszka z LKS Feniks Opoczno

Opublikowano dn. 03.10.2023
Autor: Mateusz Grodzicki

117 uczestników wystartowało w V Leśnej Zadyszce - Biegu na dokładnie 11,34 km leśnymi bezdrożami w większości Lasu Januszewskiego w okolicach naszego Kochanego Opoczna. Najlepszy okazał się Szymon Wiktorowicz z Klubu Feniks Opoczno, który trasę pokonał z czasem 42,05 min, drugie miejsce zajął Kamil Ogłoza z czasem 42,53 min, trzecie miejsce również zawodnik LKS Feniks Opoczno Grzegorz Stępień z czasem 43,34 min.

W kategorii open mężczyzn wygrał Kacper Bartyzel (czas: 44,24 min), drugie miejsce zajął Witold Stanik (czas: 45,21 min), trzecie miejsce Kacper Hanycz (czas: 47,14 min).
W kategorii mundurowej pierwsze miejsce zajął Przemysław Reszka (czas: 47,25 min), drugi był Jarosław Anioł (czas: 54:48), a trzecie miejsce zajęła Dorota Adamczyk (czas: 55:20 min).
W kategorii open kobiet wygrała Aleksandra Sobolewska (czas: 48,12 min), drugie miejsce zajęła Aleksandra Piekarska (czas: 50,48), a trzecie Wanda Panfil (czas: 52,41 min).
Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali okazałe medale okolicznościowe, a najlepsi w czterech kategoriach: open, open mężczyzn, open kobiet i mundurowej puchary, dodatkowo do najlepszych zawodników oraz tych którzy, mieli szczęście w losowaniu trafiły nagrody rzeczowe. Dodatkowo dla wszystkich czekały pakiety w tym nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo.
Podczas biegu zbierane były także pieniądze na leczenie i rehabilitacje dla naszego kolegi Darka (www.siepomaga.pl/dariusz-kaluzny). Dziękujmy za wpłaty.

Najstarszy uczestnik: Jerzy Ciesielski
Nagrody najlepszym zawodnikom wręczali: Mistrzyni Świata w maratonie (Tokio 1991) Wanda Panfil, Zastępca Burmistrza Andrzej Kacprzak, Dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Katarzyna Niewadzi, Leśniczy Leśnictwo Januszewice Piotr Stanik, Leśniczy Nadleśnictwa Opoczno Karol Hajdecki, Sierżant Związku Strzeleckiego Zastępca Dowódcy Jednostki Strzeleckiej 1042 Opoczno Patryk Zalewski, Kriodawcy.EOP Andrzej Śliwka, Prezes Opoczyńskich Krwiodawców i członek zarządu LKS Feniks Opoczno Piotr Jesionek oraz Prezes LKS Feniks Opoczno Grzegorz Brzeski.
Biegaczy po wyznaczonej i oznaczonej terenowej trasie prowadzili kolarze z Klubu Feniks Opoczno: Dominik Popecki, Zbigniew Kapałka, Tomasz Kozimiński, Włodzimierz Kmita, Mateusz Rajczyk, Józef Kupis, Albert Pecyna. W biegu klub Feniks reprezentowali: Grzegorz Stępień, Szymon Wiktorowicz, Łukasz Kapusta, Rafał Kałuża, Adrian Papis, Elżbieta Białek, Mariusz Wójcik, Adam Świrski. Zdjęcia Mateusz Lachowski. Za organizację z Klubu Feniks odpowiadali również: Piotr Jesionek, Kinga Szymańska Jesionek, Tomasz Poddębniak, Łukasz Knapik, Edyta Brzeska, Grzegorz Brzeski.
Głównymi organizatorami biegów byli: Gmina Opoczno, LKS Feniks Opoczno, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Opoczno, Krwiodawcy.Eop, Ochotnicza Straż Pożarna w Opocznie, Jednostka Strzelecka 1042 Opoczno im. 25 Pułku Piechoty - ZS „Strzelec" OSW, Hufiec Opoczno. Partnerami biegu byli również: Centrum Doszkalania Kierowców ISKRA, Radny Rady Miejskiej Tomasz Rurarz, AQUA Elektroklima Grzegorz Stępień, OKNONET Marcin Nowakowski, TOP Tygodnik Opoczyński, Opoczno.info, Opocznianie.pl, Radio Plus, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi, Firma Remedium, Firma Smart Dent, Firma Zeetbee Transport.
Dziękujemy wszystkim za udział w sportowej imprezie!! Dziękujemy za pomoc w organizacji!! Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu oraz zwycięzcom.