Aktualności

Skatepark w Opocznie oficjalnie otwarty

Opublikowano dn. 19.09.2023
Autor: Katarzyna Galińska


W dniu 16 września bieżącego roku mieszkańcy Opoczna mieli okazję uczestniczyć w uroczystym otwarciu nowoczesnego skateparku, który powstał przy ul. gen. Kazimierza Bończy-Załęskiego nad zalewem. Wartość tej inwestycji, zrealizowanej w ramach projektu "OPOCZNO – ZALEW PEŁEN ENERGII", wyniosła blisko 1,5 miliona złotych i została współfinansowana przez Unie Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Nadzór nad budową obiektu sprawował Wydział Techniczno-Inwestycyjny Urzędu Miejskiego w Opocznie.

Opoczyński skatepark to nowoczesne miejsce rekreacji i sportu, które zostało wyposażone w różnorodne przeszkody, takie jak bank ramp, quarter pipe, grindbox, funbox oraz poręcze. Cały projekt został zrealizowany przez firmę skateparki.pl z siedzibą w Zgierzu, znanych specjalistów w dziedzinie tworzenia skateparków.

Oficjalnego otwarcia dokonali Burmistrz Opoczna Dariusz Kosno wraz z Zastępcą Burmistrza Andrzejem Kacprzakiem oraz Dyrektorem Wydziału Sportu i Rekreacji Katarzyną Niewadzi. W uroczystym otwarciu skateparku wzięli udział również znani sportowcy, w tym mistrzyni świata w maratonie, Wanda Panfil, oraz mistrz Polski do lat 16 w jeździe na deskorolce, Krzysztof Dymnicki i Adam Wdówka, Ambasador Sportu Gminy Opoczno. Nie zabrakło także młodzieży z Opoczna, która z pasją jeździ na deskorolkach, hulajnogach i rolkach. Nie brakowało emocjonujących pokazów mistrza Polski, które zachwyciły zgromadzoną publiczność. Wszyscy chętni mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów, biorąc udział w szkółce jazdy na deskorolce i hulajnodze.

Podczas otwarcia skateparku przeprowadzono zawody Skate Jam, w których wzięło udział ponad 20 zawodników. Nagrody ufundowane przez Super Skate Szkółki Piotra Dabova zostały wręczone przez Adama Wdówkę Ambasadora Sportu Gminy Opoczno oraz Krzysztofa Dymnickiego Mistrza Polski do lat 16 w jeździe na deskorolce.

Skatepark w Opocznie to nie tylko nowe miejsce do aktywnego spędzania czasu, ale także istotny wkład w rozwijający się sport rekreacyjny. Jest to jeden z najnowocześniejszych skateparków w Polsce, który z pewnością przyciągnie wielu entuzjastów deskorolek, rolek i hulajnóg z całego regionu.

Liczba wyświetleń: 656

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

  Zgłoś Awarię

ZGŁOŚ AWARIĘ

BUDŻET OBYWATELSKI

 

 

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

  planowanie przestrzenne

 

JAKOŚĆ POWIETRZA

  jakość powietrza

 

STRAŻ MIEJSKA

straż miejska

straż miejska

PRZEKAŻ 1% W OPOCZNIE

PRZEKAŻ 1% W OPOCZNIE

PRZEKAŻ 1% W OPOCZNIE

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Panoramy

Poznaj opoczyńskie

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0