Aktualności

Doposażenie świetlicy w Kraszkowie w ramach grantu "Sołectwo na plus"

Opublikowano dn. 18.09.2023
Autor: Gmina Opoczno


Miejscowość Kraszków, położona na terenie naszej gminy, od dawna rozwija się dzięki zaangażowaniu mieszkańców i wsparciu samorządu lokalnego. Ostatnio jednak, to miejsce zyskało jeszcze więcej możliwości dzięki inicjatywie grantowej "Sołectwo na plus". Świetlica wiejska w Kraszkowie stała się beneficjentem projektu pt. „Doposażenie świetlicy wiejskiej w Kraszkowie”, co przyczyniło się do jej znaczącej poprawy i rozbudowy.

Jednym z kluczowych celów tego przedsięwzięcia było wyposażenie świetlicy w niezbędny sprzęt AGD. Dzięki pozyskanemu grantowi w kwocie 11 500,00 zł udało się zrealizować ten cel. Nowy sprzęt to nie tylko luksus, ale przede wszystkim konieczność, która znacząco ułatwi codzienną pracę i działania świetlicy. W ramach zakupów, dokonano nabycia dwóch nowoczesnych chłodziarek, kuchenki gazowej z piekarnikiem, okapu kuchennego, taboretu gazowego oraz maszynki do mięsa z szatkownicą. 

Dla mieszkańców Kraszkowa to nie tylko ulepszona świetlica, ale także lepsze warunki do integracji i spędzania czasu razem. Przecież to właśnie w takich miejscach odbywają się różnego rodzaju spotkania, imprezy kulturalne, czy warsztaty, które wspaniale scalają lokalną społeczność. 

16 września, sobotnie popołudnie było doskonałą okazją do prezentacji nowego wyposażenia oraz wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy choć w małym stopniu przyczynili się do nieustannego rozwoju świetlicy.

Sołtys Kraszkowa Halina Grzywacz, wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich, postanowili uczcić to wydarzenie, organizując niezapomniane spotkanie dla zaproszonych gości i mieszkańców.

Podczas uroczystości, pani Sołtys wyraziła swoją głęboką wdzięczność wobec Burmistrza Dariusza Kosno oraz Wydziału Rolnictwa, który w tym dniu reprezentowany był przez dyrektora Sławomira Jakóbczyka oraz Joannę Galant. To właśnie dzięki ich wsparciu i zaangażowaniu możliwe było pozyskanie grantu i zakup niezbędnego sprzętu.

Uroczystość była nie tylko okazją do podziękowań, ale także do wspólnego świętowania. Wszystkim przybyłym gościom zaprezentowano bogaty program artystyczny, a Panie z KGW Kraszków zadbały o pyszny poczęstunek. Nie zabrakło również muzyki, którą dostarczyła orkiestra, zachęcając do tańca i integracji.

Doposażenie świetlicy w Kraszkowie, dzięki wsparciu programu "Sołectwo na plus", to ważny krok na drodze do rozwoju tej miejscowości. To dowód na to, że wspólna praca mieszkańców i wsparcie samorządu lokalnego może przynosić rezultaty, tworząc przyjazną i rozwijającą się społeczność.

Liczba wyświetleń: 1118

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

  Zgłoś Awarię

ZGŁOŚ AWARIĘ

BUDŻET OBYWATELSKI

 

 

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

  planowanie przestrzenne

 

JAKOŚĆ POWIETRZA

  jakość powietrza

 

STRAŻ MIEJSKA

straż miejska

straż miejska

PRZEKAŻ 1% W OPOCZNIE

PRZEKAŻ 1% W OPOCZNIE

PRZEKAŻ 1% W OPOCZNIE

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Panoramy

Poznaj opoczyńskie

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0