Aktualności

MAJÓWKOWO?ORKIESTROWO!

Opublikowano dn. 24.05.2023
Autor: OPOCZNO


Jest w orkiestrach dętych jakaś siła i można się było o tym przekonać podczas drugiej edycji wydarzenia „Majówkowo? Orkiestrowo!”, które zostało zorganizowane przez opoczyńską instytucję kultury.

Sobotni festiwal rozpoczęła parada orkiestr ulicami Opoczna, które następnie dały koncert na scenie plenerowej. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Kamieńsk, Orkiestra Dęta OSP Magdalenów i gospodarze: Opoczyńska Orkiestra Miejska, pod batutą kapelmistrza Bartłomieja Gawrona, inicjatora przedsięwzięcia. Orkiestry wystąpiły z bogatym repertuarem i praktycznie od pierwszych dźwięków skradły serca wszystkich tych, którzy odpowiedzieli na naszą propozycję. Warto dodać, że partnerem wydarzenia była Gmina Opoczno, z honorowym udziałem Dariusza Kosno, burmistrza Opoczna, a głównym sponsorem Zakład Przetwórstwa Mięsnego WOY - mówi Zdzisław Miękus, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie.
Wydarzeniu, przez cały weekend, towarzyszył zlot food trucków, holi święto kolorów, mini wesołe miasteczko i liczne atrakcje dla najmłodszych oraz kino plenerowe na leżakach, na placu przy MDK, które przyciągnęło sympatyków dobrych polskich komedii.
Sam festiwal „Majówkowo?Orkiestrowo!”, mimo tego, że jest dość nową inicjatywą, wielkimi zgłoskami wpisał się już w kalendarz MDK i z pewnością będzie kontynuowany.
Liczba wyświetleń: 316

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

  Zgłoś Awarię

ZGŁOŚ AWARIĘ

BUDŻET OBYWATELSKI

 

 

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

  planowanie przestrzenne

 

JAKOŚĆ POWIETRZA

  jakość powietrza

 

STRAŻ MIEJSKA

straż miejska

straż miejska

PRZEKAŻ 1% W OPOCZNIE

PRZEKAŻ 1% W OPOCZNIE

PRZEKAŻ 1% W OPOCZNIE

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Panoramy

Poznaj opoczyńskie

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0