Zgodnie z zasadami Konkursu w I etapie zespół 8 ekspertów i ekspertek społecznych, ekonomicznych oraz rynku pracy, innowacyjności i ekonomii społecznej dokonał oceny Uczestników Konkursu pod względem merytorycznym oraz oceniał kryteria ekonomiczne i społeczne, kondycję finansową przedsiębiorstwa, zarządzanie przedsiębiorstwem, warunki zatrudnienia, cele społeczne, działalność lokalną, działania na rzecz lepszego świata i innowacyjności społecznej.
W wyniku oceny do II etapu Konkursu zakwalifikowało się 23 przedsiębiorstw społecznych w tym również Spółdzielnia Socjalna PROMYK NADZIEI z Opoczna z czego 12 przedsiębiorstw wytypowano do nominacji jako finalistów. W czołówce finalistów znalazła się również Spółdzielnia Socjalna PROMYK NADZIEI z Opoczna.
U nominowanych Finalistów Konkursu odbyły się wizyty studyjne, które służyły pozyskaniu informacji umożliwiającej ostateczną ocenę aspektów społecznych w ich działalności.
Następnie Rada Konkursu, w skład której weszły autorytety z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego, naukowego i politycznego, którzy kierują się najlepszą wiedzą i promują ideę przedsiębiorczości społecznej, dokonała wyboru Laureatów Konkursu.
W dniu 17 listopada 2022r w Warszawie odbyła się Gala Konkursowa, na której Rada Konkursu wręczyła Laureatom nagrody i wyróżnienia w różnych kategoriach
Wśród wyróżnionych Laureatów była również Spółdzielnia Socjalna PROMYK NADZIEI z Opoczna. Jest to wyróżnienie za umiejętność łączenia przedsiębiorczości z wrażliwością na los innych, najsłabszych oraz łączenia działalności ekonomicznej z zaangażowaniem na rzecz rozwiązywania ważnego problemu społecznego.
Rada Konkursu również przyznała specjalne wyróżnienie Pani Kazimierze Frączak – Prezes Spółdzielni Socjalnej PROMYK NADZIEI za codzienną ciężką i dobrą pracę.
W uzasadnieniu do nagrody, Rada Konkursu przedstawiła swoje stanowisko słowami:
Wyróżnienie dostała liderka – Kazimiera Frączak z Promyk Nadziei z Opoczna w województwie łódzkim. Rada orzekła, że jest jak siłaczka albo Kwiatkowska, która żadnej pracy się nie boi, jest dawcą nadziei, jeśli ktokolwiek się do niej zgłosi w potrzebie, to zawsze znajdzie ratunek. Współtworzy bardzo ważne lokalnie przedsiębiorstwo społeczne, gdzie można dostać lekarstwo i dla ciała i dla ducha.
Główną działalnością gospodarczą spółdzielni jest handel. Spółdzielnia prowadzi w Opocznie stacjonarny sklep EkoDar z produktami ekologicznymi, bezglutenowymi, bezcukrowymi, suplementami diety, ziołami, ekologiczną chemią gospodarczą i innymi produktami. Od 2020 roku ma także sklep zielarsko-medyczny. Świadczy także usługi opiekuńcze, cateringowe, wynajmuje sale, prowadzi szkolenia i staże da osób bezrobotnych i biernych zawodowo.
© 2019 URZĄD MIEJSKI W OPOCZNIE
SIEDZIBA URZĘDU MIEJSKIEGO W OPOCZNIE: STAROMIEJSKA 6, 26-300 OPOCZNO