Aktualności

Ruszył program „Korpus Wsparcia Seniorów”

Opublikowano dn. 02.08.2022
Autor: OPOCZNO


W dniu 1 sierpnia w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyła się inauguracja programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022.

Program jest elementem polityki społecznej państwa w zakresie wsparcia działań na rzecz seniorów niesamodzielnych ze względu na wiek oraz stan zdrowia. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych, poprzez zwiększanie dostępu do tzw. ”opieki na odległość”.
 
Podczas wydarzenia Burmistrz Opoczna Dariusz Kosno wręczył opaski bezpieczeństwa  seniorom, którzy  zakwalifikowali się  do modułu II Programu „Korpus Wsparcia Seniorów”. Wyżej wymieniona opaska jest wyposażona w co najmniej trzy z następujących funkcji:
- przycisk bezpieczeństwa- sygnał SOS
- detektor upadku
- czujnik zdjęcia opaski
- lokalizator GPS
-funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami
- funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja).
 
Wśród zaproszonych gości był Poseł na Sejm RP Robert Telus, Wicestarosta Maria Barbara Chomicz, Prezes PGK Krzysztof Owczarski, Dyrektor MDK w Opocznie Zdzisław Miękus oraz Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Edyta Krzysztofik.
Program realizowany jest przez Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie.
Wszystkie niezbędne informacje dotyczące programu dostępne są na stronie internetowej:
Liczba wyświetleń: 1304

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0