Aktualności

Sukcesy naszych recytatorek!

Opublikowano dn. 01.06.2022
Autor: OPOCZNO


W Roku Marii Konopnickiej - w 180. rocznicę urodzin tej wielkiej polskiej poetki - w Przedborzu odbyły się 43. Ogólnopolskie Spotkania z Poezją Marii Konopnickiej.

Celem konkursu, który przebiegał w dwóch kategoriach (recytacja i poezja śpiewana) była m.in. popularyzacja twórczości poetki, doskonalenie sztuki recytatorskiej oraz ukazanie piękna języka polskiego. Licznie zgromadzona publiczność w sali widowiskowej tamtejszego Domu Kultury była najlepszym dowodem na to, że poezja Marii Konopnickiej nadal cieszy się dużym zainteresowaniem.

Miejski Dom Kultury w Opocznie podczas konkursu reprezentowała Julia Paradowska z Grupy Teatralnej SERMO, która recytowała dwa utwory „Na obczyźnie” i „Czym jesteś”. Julka w swojej kategorii wiekowej tj. klasy VII-VIII zajęła pierwsze miejsce!

Na tym nie koniec sukcesów naszych recytatorek! W Łódzkim Domu Kultury przeprowadzone zostały eliminacje wojewódzkie 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

To były dwa dni bardzo intensywnych zmagań scenicznych - przepełnione pięknem poezji i prozy, zarówno tej mówionej, jak i śpiewanej.

Jak zaznacza Agata Andrzejewska, instruktor teatru MDK, prowadząca Grupę Teatralną SERMO, która przygotowywała młodzież do konkursów w tym roku poziom wykonawców był bardzo wysoki. - Na scenie wystąpili zarówno doświadczeni recytatorzy, jak i ci, którzy byli tam po raz pierwszy.

Interpretacje wierszy i prozy były niezwykle interesujące, a teatry jednego aktora wzbudzały ogromne emocje.

Opoczyński MDK reprezentowały w Łodzi: Joanna Zaremba, Joanna Zalega i - po raz pierwszy - Maria Wieruszewska z Grupy Teatralnej SERMO. - Nasze wykonawczynie nie mają się czego wstydzić, ich interpretacje utworów były naprawdę dobre, co wielokrotnie podkreślało jury konkursu - mówi A. Andrzejewska.

Wyróżnienie w tym prestiżowym przedsięwzięciu za interpretację wiersza Marii Konopnickiej „Jak motyl drżący” i fragment prozy Eve Ainsworth „Krzywda. Historia moich blizn” otrzymała Joanna Zalega.

Wszystkim naszym recytatorkom serdecznie gratulujemy!

Liczba wyświetleń: 768

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0