Aktualności

Pierwsza taka konferencja!

Opublikowano dn. 08.12.2021
Autor: OPOCZNO


Pomysły na własne materiały dydaktyczne, inspiracje na ciekawe lekcje i ogromna wiedza - to najczęstsze odpowiedzi na pytanie „co zabierasz ze sobą?”, które pojawiły się wśród nauczycieli po konferencji , którą wspólnie z Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim przeprowadził Miejski Dom Kultury w Opocznie.

Szkolenie online, w którym wzięło udział blisko 40 pedagogów z regionu piotrkowskiego odbyło się pod hasłem „Tradycje Bożego Narodzenia”.

Konferencję poprowadziły konsultantki: Marlena Kowalska i Katarzyna Harlejczyk z Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Gościem specjalnym była Katarzyna Kuleta z Miejskiego Domu Kultury, która przybliżyła uczestnikom zagadnienia dotyczące działalności MDK w zakresie upowszechniania tradycji ludowych. Warto podkreślić, że zrealizowany w zeszłym roku przez opoczyńską instytucję kultury cykl filmów o tematyce świątecznej „Boże Narodzenie z Miejskim Domem Kultury w Opocznie” stał się inspiracją do przygotowania materiałów dydaktycznych, z których podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą będą mogli skorzystać nauczyciele biorący udział w szkoleniu.

Zaprezentowane podczas konferencji zagadnienia spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem nauczycieli. Atrakcyjność przedstawionych treści i wydźwięk jakie zostawiło po sobie szkolenie spowodowały, że planowane są już kolejne tego typu przedsięwzięcia, a CRE Województwa Łódzkiego i MDK już zapowiadają współpracę w tym zakresie.

Liczba wyświetleń: 1066

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0