Aktualności

Kwesta na cmentarzu parafialnym przy ul. Moniuszki w Opocznie

Opublikowano dn. 28.10.2021
Autor: OPOCZNO


Po raz pierwszy 1 listopada 2021 r. Niezależny Blok Samorządowy organizuje kwestę na cmentarzu parafialnym w Opocznie przy ul. Moniuszki. Celem zbiórki jest zgromadzenie środków na wykonanie renowacji pomników zasłużonych dla Opoczna mieszkańców.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w wydarzeniu. Pieniądze do puszek będzie można wrzucać od godziny 10.00 do 17.00, a kwestować będą włodarze naszego miasta oraz członkowie Niezależnego Bloku Samorządowego. Zachęcamy tych, którzy będą odwiedzać cmentarz przy ul. Moniuszki, aby nie omijać kwestujących.

Na terenie najstarszej opoczyńskiej nekropolii znajdują się zniszczone groby opocznian, szczególnie zasłużonych dla rozwoju naszego miasta oraz poległych za niepodległość Polski. Wśród nich należy wymienić: Ignacego Zakrzewskiego -burmistrza Opoczna zastrzelonego 11 września 1939 roku, rodzinę Dziewulskich założycieli fabryki ceramicznej w Opocznie, powstańców styczniowych - Budzyńskiego Franciszka, Kulisa Piotra, Kozerawskiego Franciszka i Skarżyńskiego Tomasza, rodzinę Libiszewskich - właścicieli dóbr Mroczkowa, rodzinę Łąckich herbu Jelita, właścicieli majątków ziemskich Januszewice i Starostwa Opoczyńskiego, czy też Ziemińskiego Franciszka  - naczelnika powiatu opoczyńskiego.

Znając wrażliwość opocznian na kwestie ochrony dziedzictwa kulturowego naszego miasta, Organizatorzy zwracają się z gorącym apelem do wszystkich o finansowe wsparcie zbiórki w celu zachowania dla potomnych nagrobków zasłużonym opocznian, aby w ten sposób oddać hołd tym, co odeszli. Niech życzliwość dla tej szlachetnej idei oraz hojność darczyńców, zaowocuje zebraniem środków służących zachowaniu naszej spuścizny kulturowej!

Liczba wyświetleń: 1282

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0