Aktualności

Promocja książki Tomasza Rosset pt. „Leksykon Olimpijczyków Regionu Łódzkiego. Paryż – Pyeongchang 1924 – 2018”

Opublikowano dn. 21.10.2021
Autor: Mateusz Grodzicki


20 października 2021 r. w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbyła się promocja książki Pana Tomasza Rosset pt. „Leksykon Olimpijczyków Regionu Łódzkiego. Paryż – Pyeongchang 1924 – 2018”. Tomasz Rosset – dziennikarz i publicysta, ekspert turystyczny i wieloletni działacz ruchu olimpijskiego, wiceprzewodniczący Komisji ds. Współpracy z Olimpijczykami Polskiego Komitetu Olimpijskiego , wiceprezes zarządu Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi, doradca prezesa Towarzystwa Olimpijczyków Polskich. To niezwykle cenna książka, pokazująca historię i sportowe sukcesy olimpijczyków regionu łódzkiego, sylwetki ich trenerów, lekarzy oraz sędziów. Leksykon trafi do szkół województwa łódzkiego i będzie źródłem wiedzy dla wszystkich pasjonatów sportu. Książka ta to wieczna pamięć o olimpijczykach oraz promocja olimpijskich wartości.

Na uroczystości spotkać można było olimpijczyków z Tokyo z 1964 roku, czterokrotnego olimpijczyka, złotego medalistę w szpadzie z Londynu 2012 Rubena Limardo, Mieczysława Nowickiego kolarza szosowego i torowego, dwukrotnego medalistę olimpijskiego oraz dwukrotnego medalistę szosowych mistrzostw świata, sławnych lekarzy olimpijczyków, trenerów, sportowców oraz obecnych olimpijczyków z Tokyo 2020 - Kajetana Duszyńskiego polskiego lekkoatletę specjalizującego się w biegu na 400 metrów, zdobywcę złotego medalu w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów na igrzyskach olimpijskich w Tokio, oraz Mateusza Rzeźniczaka polskiego lekkoatletę, sprintera, specjalizującego się w biegu na 400 metrów – piąte miejsce w Tokyo. Największe sukcesy odniósł w sztafecie 4 × 400 metrów, w której został brązowym medalistą mistrzostw Europy juniorów w 2017.
Na wydarzeniu Gminę Opoczno reprezentowali: Zastępca Burmistrza Pan Andrzej Kacprzak, Pani Wanda Panfil polska lekkoatletka, zwyciężczyni maratonów w Nowym Jorku, Tokio, Londynie, Bostonie i w Nagoi w Japonii, dwukrotna uczestniczka letnich Igrzysk – w Seulu w 1988 i w Barcelonie w 1992 roku oraz dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Katarzyna Niewadzi.
 
Artykuł Dziennika Łódzkiego
Liczba wyświetleń: 1564

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0