Aktualności

Projekt Gmina Szczęśliwych Rodzin w Opocznie.

Opublikowano dn. 19.10.2021
Autor: OPOCZNO


W dniu 18.10.2021 r. w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyło się spotkanie, z udziałem wiceminister Barbary Sochy, Krzysztofa Ciecióry, Wicewojewody Łódzkiego, Doroty Bojemskiej, przewodniczącej Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej oraz burmistrza Opoczna Dariusza Kosno w ramach programu Gmina Szczęśliwych Rodzin.

Jest to druga edycja projektu Polska Szczęśliwych Rodzin, realizowanego w ramach grantu pozyskanego w konkursie „Po pierwsze rodzina!” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Nasza gmina jest jedną z ośmiu samorządów w Polsce, w których ten projekt jest realizowany. W jego ramach przeprowadzone zostaną dwudniowe warsztaty. Pierwszy dzień konsultacji liderów środowisk prorodzinnych oficjalnie otworzył burmistrz Opoczna, Dariusz Kosno, witając wszystkich zgromadzonych gości. Barbara Socha, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Demograficznej wygłosiła obszerną prelekcję na temat projektu Strategii Demograficznej 2040. Jej celem jest wyście z pułapki niskiej dzietności i zbliżenie się do poziomu dzietności gwarantującego zastępowalność pokoleń. Kluczowym aspektem jest podniesienie jakości zarządzania na wszystkich szczeblach, zarówno centralnych, jak i samorządowych.
O głównych założeniach projektu Gmina Szczęśliwych Rodzin, do zgromadzonych gości mówili Jacek Sapa oraz Paweł Woliński. Wskazali, sześć obszarów funkcjonowania rodziny, którymi są: podstawy materialne, kultura, edukacja i wychowanie, tożsamość, zdrowie i rekreacja, a także trwałość. Wykazali, jak ważne jest w pierwszej fazie wstępne badanie lokalnej sytuacji rodzin. Dzięki niemu gminy mogą skutecznie kształtować swoją politykę tak, aby rodziny mogły w pełni się rozwijać i mieć poczucie spełnienia i szczęścia. Burmistrz Dariusz Kosno podkreślił korzyści płynące z realizacji programu. Przy jego użyciu samorząd będzie chciał wypracować działania mające na celu zatrzymanie w Opocznie młodych ludzi a rodzinę postawić w centrum zainteresowania nie tylko przez pryzmat polityki społecznej.
W spotkaniu uczestniczyli Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna, dyrektorzy: Zdzisław Miękus, Adam Grabowski, Jerzy Misiurski, dyrektorzy wydziałów Urzędu Miejskiego w Opocznie i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz zaproszeni goście. Dziś w ramach projektu "Gmina Szczęśliwych Rodzin” w Urzędzie Miejskim w Opocznie, odbędą się warsztaty.
Zachęcamy do odsłuchania obszernej relacji ze spotkania na antenie Radia Plus Radom: https://radioplus.com.pl/region/58602-gmina-szczesliwych-rodzin-w-opocznie?fbclid=IwAR0CWX9Z3i8H274uerQHz3EBRZPXeFlbk3TnB9UpIYMhCOMdjB3HGJYSTZ8
Liczba wyświetleń: 1180

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0