Aktualności

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Opublikowano dn. 18.10.2021
Autor: OPOCZNO


Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Miejskim Domu Kultury w Opocznie zainaugurowali rok akademicki 2021/2022.

Uroczysta inauguracja odbyła się w piątek, 14 października w sali widowiskowej MDK. Po wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego oraz Gaudeamus Igitur głos zabrała Prezes UTW Bogumiła Mazur, która podsumowała działania Uniwersytetu w ubiegłym roku akademickim i przedstawiła plany na najbliższe miesiące.

Uniwersytet Trzeciego Wieku od 2008 roku działa na rzecz aktywizacji seniorów. Obecnie zrzesz około 150 słuchaczy. W ramach UTW prowadzone są zajęcia z języka rosyjskiego, niemieckiego i angielskiego oraz informatyki, a także zajęcia rehabilitacyjne i nauki pływania na opoczyńskim basenie.

Inaugurację kolejnego roku działalności UTW w Opocznie swą obecnością zaszczycił burmistrz Opoczna Dariusz Kosno, który wraz z dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Opocznie Zdzisławem Miękusem na ręce prezes UTW złożyli serdeczne życzenia, kwiaty oraz upominki.

Kolejnym punktem uroczystości był wykład na temat muzyki ludowej w kulturze regionu opoczyńskiego, który wygłosiła Kamilla Biniek-Kaczorowska. Uroczystości uświetnił występ działającego przy MDK zespołu wokalnego „Cantabile”.

Wszystkim słuchaczom opoczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku życzymy owocnej nauki, a także wielu ciekawych doświadczeń, niezapomnianych wrażeń i radości na każdy dzień.

Liczba wyświetleń: 3438

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0