Aktualności

„Słońce, klimat i pieniądze”

Opublikowano dn. 13.10.2021
Autor: OPOCZNO


W roku szkolnym 2020/2021 Fundacja Banku Ochrony Środowiska ogłosiła siódmą edycję konkursu "Postaw na słońce". Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie Odnawialnych Źródeł Energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych.

Konkurs miał charakter ogólnopolskiej, międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Skierowany był do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowym oraz pośrednio do społeczności lokalnych. Ideą konkursu było poszerzenie społecznej świadomość na temat problematyki pozyskiwania energii, jej wpływu na środowisko oraz zalet (ekonomicznych i środowiskowych) wykorzystywania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych na przykładzie paneli fotowoltaicznych.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu przez max. pięcioosobowe zespoły szkolne z pomocą nauczyciela-opiekuna krótkiego filmu edukacyjnego na temat odnawialnych źródeł energii.

Udział w konkursie wzięli uczniowie ówczesnej klasy 8 z Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie, tworząc zespół pod nazwą Słoneczna Brygada w składzie: Milena Kmita, Anita Pawlik, Martyna Gruszczyńska, Jakub Woźniak, Albert Wach. Opiekunką zespołu była Pani Iwona Brzozowska.

Konkursowy film pt. „Słońce, klimat i pieniądze” stworzony przez Słoneczną Brygadę z Opoczna zdobył wyróżnienie. W filmiku wystąpił m.in. Tomasz Łuczkowski zastępca burmistrza.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz opiekunowi!

Poniżej konkursowy filmik „Słońce, klimat i pieniądze”, w którym wystąpili m.in. sami autorzy tj. Milena, Anita, Martyna, Jakub, Albert oraz Tomasz Łuczkowski zastępca burmistrza.

 

 

 fot. ZSS nr 1 w Opocznie

Liczba wyświetleń: 2052

Powrót
E-Urząd

E-URZĄD

E-URZĄD

WIDZĘ / CZUJĘ / REAGUJĘ

Tło

Ikona

BUDŻET OBYWATELSKI

Tło

Ikona

PLANOWANIE PRZESTRZENNE

Tło

Ikona

JAKOŚĆ POWIETRZA

Tło

Ikona

STRAŻ MIEJSKA

tlo

ikona

BIBLIOTEKA

Biblioteka

Biblioteka

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MIEJSKI DOM KULTURY

MUZEUM

MUZEUM

MUZEUM

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

KRYTA PŁYWALNIA

Facebook płytka ceramiczna

Festiwal Płytki Ceramicznej

Facebook Gmina

Gmina Opoczno

youtube

Odwiedź nas na youtube

Opoczno Stolicą Oberka

ikona FB

Opoczno 2.0